Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kutyáink találtak egy...

A kutyáink találtak egy madárfiókát. Milyen faj lehet?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy vannak olyan madárfajok, amelyeknek a fiókái korán kiesnek a fészekből, de a szülők továbbra is etetik őket, amíg meg nem tollasodnak eléggé. Azt írták ezesetben ott kell hagyni. Viszont ha nem ez a helyzet és másféle fajról van szó, akkor azzal halálra ítélném.

Gondoltam azt is, hogy megkeresem a fészket és visszarakom, de lehet, hogy direkt lökték ki, akkor meg felesleges.

Egyelőre egy kartondobozban van, egy törölközővel. Ha nem lehet mást csinálni, etetni tudnám, mert hüllőt tartok, úgyhogy van élő eleségem. Róla lenne szó:


[link]



2021. ápr. 15. 11:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rigóbébi és valszeg nem kilöktèk, hanem kiugrott - jól látszik h most már elég tollas, ilyenkor elindulnak felfedezni, repülni tanulni stb.

Ha van bokros rész, oda tedd ki, a sűrű aljnövényzet biztonságot ad neki és a szülei megtalálják - biztos h a közelben vannak.

2021. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Akármi is legyen de már eléggé tollas, nem éppen egy védtelen csupasz fióka. Vidd vissza oda ahol találtad (vagy egy közeli bokor tövéhez) s figyelgesd ,hogy a szülei megjelennek-e kb 2 órán belül. Ha egyáltalán nem akkor vedd fel a kapcsolatot a legközelebbi madármentő egyesülettel s beszéld meg velük a továbbiakat.
2021. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez rozsdafarkú madár lesz. Nézd meg a neten képeken. Náluk gyakori hogy a fiókák idő előtt kiesnek a fészekből és az aljnövényzetben üldögélnek, amúg elég erősek nem lesznek hogy felrepüljönek. A szüleik a földön is gondozzák őket, visznek nekik élelmet. Szerintem tedd oda vissza ahol találtad, még van némi remény hogy meglelik és tovább etetik.
2021. ápr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen rigófióka. Jól írja egyes.

3 hétig etetik a fiókákat utána a szülők tanitják hogy kell táplálékot szerezni. Ha a tojó újra kotlik akkor a hím táplálja őket tovább és a hím tanítja a fiókákat a táplálék szerzésre.


Jól írja egyes. Tégy úgy ahogy egyes írta.

2021. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A rozsdafarku fioka nem pöttyös. Ez rigó fióka.


A rozsdafarku fioka igy néz ki:


[link]

2021. ápr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Rendben, visszaviszem. A hátsókertben találtam, úgyhogy nincs messze. Van hely, ahol nem férnek hozzá az állataink sem.
2021. ápr. 15. 12:02
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
De időnként csekkold azért. De biztos hogy a hím és a tojó már keresi.
2021. ápr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Néztem. Már mielőtt megnéztem a válaszokat és kimentem fészket keresni, akkor láttam ahogy repked egy rigó. Most hogy visszavittem, kinéztem és megint a közelben volt. Szerintem rendben lesz :) .


Köszi mindenkinek!

2021. ápr. 15. 12:31
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Láttam amit utoljára írtál. DE!! akkor ha már hozzá nyúltál akkor már ne tedd ki mert érezni fogják a szagodtad és nem fogják visszafogadni. olvass után hogyan élnek a rigók és neveld fel te. Vagy add oda egy olyan embernek aki tudod hogy gondját tudja viselni. később ha majd tud egyedül enni, replni akkor engedd szabadon had élje életét. remélem nem írok túl későn
2021. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
9-es nem biztos, én is gondoltam ezen dologra, de már nem fészekben éppen kikelt fióka, tehát már tanítva volt hogy kell táplálékot szerezni. Egy kis földigiliszta mindig akad a kertben. Szóval ezért írtam, hogy csekkolja, és ha a szülei elutasítják akkor jöhet ő, de védett faj, úgyhogy csak úgy nevelgetnie egy vadon élő állatot csakis vizsgával lehet. Tehát érdemes egy nemzeti park természetvédelmi őrével beszélnie, hogy mit kell tenni ilyenkor.
2021. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!