Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam 3 madárfiókát,...

Találtam 3 madárfiókát, milyen fajta?

Figyelt kérdés
Az egyik a háztetőről gurult le, mert a fészek ott van a háztető fölött az ágon. A másik kettő már kiesett, a bokorban voltak. Behoztam őket a házba, mert ha otthagyom őket akkor a macska 100% hogy végez velük. Gilisztát ehetnek? Répát? Veréb fiókát neveltem már,de az magevő, ezek lehet hogy nem. Most tojást főzök nekik. Itt vannak a képek: [link]

2020. jún. 26. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Hívd fel a madármentőket majd ők megmondják, hogy átmenetileg mit adhatsz nekik, aztán elviszik és gondjukat viselik. Kizárólag engedéllyel nevelhetnéd fel őket, magyarul nem maradhatnak nálad!
2020. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem őket keresd meg:

[link]

2020. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem feltétlenül kell engedély mentésre szoruló madárfiókát felnevelni, mert sok önkéntes segíti az egyesületeket, de tanácsot biztos kapsz a madármentőktől.
2020. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Mályi madármentők! Amúgy nagyon cuki tollgombócok, nem lehet hogy verebek?
2020. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Na, mi van, valaki nagyon túlbuzgó. :-D Volt már itt madárfiókás kérdés nem is olyan régen, akit szintén egy egyesülethez irányítottam, neki segített az egyesület, mit csináljon, értelemszerűen engedélye nem volt neki sem, és nem kérték, hogy vigye be. :-)

Meg is tudom keresni, ha kell.

2020. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Etesd meg őket tojás sárgájával, fehérjével. Ezek a fiókák már elég nagyok, de 4-5 óra énekesmadaraknál már komoly éhezésnek számít. Szerintem mindenképp etesd meg és hívj segítséget is.
2020. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb telefon, addig semmit se adj nekik, elpusztulhatnak, ha nem megfelelően vannak etetve. Anyósék egy sólyom fiókát etettek meg párizsival...
2020. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kis poszáta. Védett faj! Kirepültek a fészekből, nem kell őket menteni. A szüleik még a kirepülés után etetik őket - illetve etetnék, ha megtalálnák... A macskát zárd be a házba, annak semmi keresnivalója a kertben, számtalan madárfiókát, gyíkot stb. megfog, a legnagyobb természetkárosító jószág a települések környékén, ami csak azért létezik kint, mert cukinak tartjuk és háziállatként tartjuk őket.
2020. jún. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nincs macskám, a kóbor macskák és a felelőtlen gazdik macskái mászkálnak nálunk, naponta vagy inkább éjjelente legalább három. A rigó fiókákat is megette, az egyik kisverebet is, a másikat felneveltem és elengedtem.
2020. jún. 26. 17:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lisztkukacot kell beszerezni, minden madár a magevők is fehérjével etetnek.

Tojás hosszan nem jó mert megviseli a májukat. Kicsit hasonlít a rozsdafarkúra de nem az(?)

Küldd el szakembernek MME. Fel lehet őket nevelni szuper ha többen vannak, egyet egyedül nehezebb. Ne éhezzenek 1 óránál többet. Majd még küldök linket.

2020. jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!