Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol vehetnék balkáni gerlét...

Hol vehetnék balkáni gerlét (leginkább fiókát)?

Figyelt kérdés
Utána kerestem az interneten, de csak kacagó gerle tenyésztőket találtam. Tudom, hogy a balkáni gerle gyakori madár a városokban, de csak nem mehetek oda és foghatom be. Mindenképp balkáni gerlét szeretnék, egy gerle fiókát neveltem, de sajnos baja lett a csöppségnek és azóta sem tudom túl tenni rajta magam. Esetleg tudna nekem valaki ajánlani egy tenyésztőt, vagy egy módot, ami nem káros a környezetre?

2021. máj. 4. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A fiókának azért lett baja, mert begytejet nem tudtál neki adni, márpedig a gerléknek eleinte fontos, hogy ezt megkapják. Vadgalambot meg nem tenyészt senki, hiszen annyi van, mint a nyű.
2021. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már nem apró fióka volt, megvoltak a tollai, csak még a repülést gyakorolgatta. Egyre szebben erősödött, macska támadta meg, amiatt pusztult el szegény. Köszönöm szépen a választ!

Ha nem is tenyésztőtől, más mód esetleg van-e rá, hogy egy (természetesen már nem begytejre szoruló) kisállatot örökbe lehessen fogadni?

2021. máj. 4. 09:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen semmiképp nem szeretnék egy egészséges kismadarat elragadni a természetből!
2021. máj. 4. 09:27
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
városokban annyi van mint a szemét; szórsz egy kis morzság a párkányra és ott fog neked verekedni az összes, aztán kinevezheted bármelyiket a sajátodnak
2021. máj. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A balkáni gerle nevelése munkaigényes feladat, nem egyszerű. Sajnálom a gerlédet, talán legközelebb jobb lesz és egyszer minden összejön. Van magkeverék gerlék számára is, érdemes kipróbálni :).
2021. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!