Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vajon visszatér majd a tojó...

Silány kérdése:

Vajon visszatér majd a tojó hogy felnevelje az élve maradt kisgalambot?

Figyelt kérdés

A városban élek egy lakásban és van teraszom. Olyan két héttel ezelőtt észrevettem, hogy egy városi galamb pár szorgosan hordja a teraszomra az ágakat, rögtön le is szűrtem hogy fészket szeretnének rakni, meg is örültem. Azóta már ki is kelt két kis fióka, és szinte minden alkalommal mikor észreveszem hogy az anyjuk elrepült, én megnézem őket. A mai napig minden rendben volt velük, napról-napra csak nőttek, szemük is nyitva volt már, és a pihék helyett már a tollaik kezdtek nőni a szárnyukon. Azonban észrevettem, hogy nyílván ahogy a kicsik nőttek, úgy tolták szétfelé a fészket és evvel egy lyukat hagytak a fészek közepén, rögtön meg is ijedtem, mivel alul csempe van, hogy hideg lesz nekik... éppen akartam fényképezni őket, mikor észrevettem, hogy a négy apró szemecske közül csak egy szempár figyel rám és akkor pillantottam meg, hogy az egyik kicsi már kinyúlt és szemei csukva vannak, nem mozog... nem mertem semmit sem tenni, nehogy a kezem illata miatt ne térjen vissza az anyjuk legalább ehhez az egyhez ami élve maradt és most tehetetlen vagyok. Nem tudom mi volna okos megoldás, lehet, hogy az anyjuk kilökné valahogy az elhunyt kicsit, de az is lehet, hogy nem jönne vissza ahhoz amelyik él, amiatt mert amelyik elhunyt még a fészekben van...

Ha valakinek van hasonló tapasztalata kérem ossza meg velem amíg nem késő, mert az élve maradt fióka szinte a csempén maradt mellette az elhunyt fiókával.



#fióka #Városi galambok #Fészek a teraszon
2021. máj. 15. 13:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Update: az anyjuk visszatért az élve maradt kicsihez, eteti éppen. Ha újra elmegy, megnézem csinált-e valamit az elhunyt fiókával.
2021. máj. 15. 13:59
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Érdeklődd meg telefonról valamelyik madármentőst, pl. Hortobágyit, segítenek. Gólyáknál kilökik, gondolom galambnál is, de hozzájuk annyira nem értek.
2021. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne bolygasd a fészket, helyüket, fél visszajönni az anyjuk, ha folyamatosan mozgás van ott.

Ha teljesen otthagyja, akkor írj ASAP. Sok galambot neveltem fel, elmondom, hogy kell.

2021. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egy tévhitt, hogy a szag elriasztja az anyát. Nyugodtan meg lehet fogni kismadarat, fészkébe visszatenni, egyrészt nincs a madárnak valami jó szaglása, másrészt magasról tojna az ilyen idegen szagra.


Ezt azért szokás mondogatni hogy a sok hülye ember ne fogdossa a kölyök állatokat. A galamb meg amúgy is elég jól viseli az ember közelségét. Az elpusztult fiókát nyugodtan távolítsd el, sőt a fészket is áthelyezheted.

2021. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!