Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A frissen kikelt napos csibérő...

A frissen kikelt napos csibéről honnan lehet tudni, hogy kakas vagy tojó-e?

Figyelt kérdés
Nemrég osztogattak egy egyébként fake videót és vegán csoportban facen, ami szerint a frissen kikelt kakasokat élve ledarálják a tojásiparban, mert ott nincs szükség kakasokra. Na most azon túl, hogy kakas híján ki sem kelnének a tojások (paradoxon) és hogy az egyébként pénzhajhász húsipar miért ne értékesítené őket, többen váltig állították, hogy a napos csibén látszik a neme. Nagyapám 60 éve foglalkozik baromfitartással, a kérdés hallatán nevetett, hogy aki ilyet állít, csak képen látott csibét.

2021. máj. 26. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem lehet megállapítani.

Nagymamám régen tartott csirkét, csibéket vett, és noha mindig csak tojókat akart, azért rendszeresen lett benne kakas is. Ez már csak akkor derült ki, mikor nőni kezdtek.

2021. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

A napos csibéről maximum laboratóriumi eszközökkel lehet megmondani a nemét...

Ha nő a tolla a szárnyán, akkor lehet megmondani, hogy milyen nemű a csibe. A tyúknak is és a kakasnak is másképo nő a toll a szárnyán.

Viszont, egy tapasztalt tyúktartó, mint én, már néhány hetes korában meg tudja állapítani a csibéről, milyen nemű. A viselkedésükből is lehet látni, melyik csibe milyen nemű.

2021. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Pedig van ilyen. A csirkegyárak beindulásakor nálunk is kínai ( v. japán )nőket alkalmaztak a szétválogatásukra, akik olyan gyorsan válogattak, akár a gép...A mai napig se árulták el a titkot..

De remélem itt megtudjuk.

2021. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Én mezőgazdasági iskolában állattartás órán azt tanultam hogy a szárnyakon lévő tollakról meg lehet mondani
2021. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Az nem fake video.


1. Kloáka vizsgálattal, szexálással meg lehet állapítani, de érteni kell hozzá, nem egyszerű, ezért csinálják az ügyes gyors ázsiai dolgozók.


2. Bizonyos fajtáknál valóban meg lehet állapítani az evezőtollak egymáshoz viszonyított hosszúságáról.


3. A tojóhibridek, és húshibridek végtermékek, nem belőlük tenyésztik a következő állományt, erre külön tenyészetek vannak. Ezért nem fog olyan jól tojni és hizni az, amit "kilopsz" a gyárból.


4. Egy húshibrid kb 4-6 hetesen eléri a vágási súlyt, ami kb 4 kg. Egy tojó hibrid soha nem nyom ennyit. Tehát veszteséges lennr a tojóhibrid kakasok hús célú felnevelése.


Én értem a logikádat, én is így dolgoznék, de az iparnak ez nem lenne elég nyereséges.

2021. máj. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem fake videó, eleve minek vagy benne vegános csopiban, ha csak kötekedni vagy ott. Biztos csak viccből született akkor rá törvény Németországban, hogy 2022-től megszüntetik a kakas naposcsibe leölését. Nyugodtan utána nézhetsz, nem "fake" hír. :)
2021. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, mindenki, aki nem csak képről látott csibét, az ugyanezt mondta, hogy amikor tollas, már jó eséllyel meg lehet állapítani. Annyi a bibi, hogy a napos csibe nem tollas. A videóban meg napos csibe volt...


Vegetáriánus vagyok, nem vegán, az igaz, de ettől még a hamis információkat felesleges hangulatkeltésnek találom. Az ominózus videó úgy van összeollózva...

2021. máj. 26. 19:17
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Értem. Megnézted már a hírt a törvényről, amit mondtam? Ja nem, csak acsarkodsz.
2021. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%
Csak kicsit kéne utánaolvasni és nem itt "fake videózni". Igen, kikelt csibénél kloáka vizsgálat van/volt, és olyan csirkefajtákat tenyészetenek, ahol már a napos csibénél a tollakból meglehet mondani, hogy tojó, vagy kakas lesz. Ez a gazdák érdeke is. És igenis ledarálják őket. Elmehetnél ezzel a kérdéseddel valami konteós csopiba, úgy véded az álláspontodat. De nem csak hogy a napos csibe leölését fogják betiltani, hanem már a tojásban is megtudják állapítani, milyen nemű lesz a csibe, például infravörös fénnyel átvilágítják, és már ebből megtudják állapítani a nemet, tudják, hogy melyik melyik, és nem csak ez az egy módszer van rá. Vigyázz, nehogy eldurranjon az agyad ettől a hírtől!!
2021. máj. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam:

[link]

A japán módszer tényleg létezik, a neve vent sexing.

Itt a youtube videó:

https://www.youtube.com/watch?v=ApFqMLWJSqs

2021. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!