Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A frissen kikelt napos csibérő...

A frissen kikelt napos csibéről honnan lehet tudni, hogy kakas vagy tojó-e?

Figyelt kérdés
Nemrég osztogattak egy egyébként fake videót és vegán csoportban facen, ami szerint a frissen kikelt kakasokat élve ledarálják a tojásiparban, mert ott nincs szükség kakasokra. Na most azon túl, hogy kakas híján ki sem kelnének a tojások (paradoxon) és hogy az egyébként pénzhajhász húsipar miért ne értékesítené őket, többen váltig állították, hogy a napos csibén látszik a neme. Nagyapám 60 éve foglalkozik baromfitartással, a kérdés hallatán nevetett, hogy aki ilyet állít, csak képen látott csibét.

2021. máj. 26. 16:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Remélem meg lehet nyitni, ha nem akkor keress rá így a google-n: napos csirke nemének megállapítása. Ez a pdf az első találat. Nem hiszem, hogy a napos csibék nemének megállapítása egy világméretű összeesküvés lenne a vegánok részéről.

2021. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
49%

Kettes válaszoló vagyok.

Ugyanazt írtam, mint a négyes válaszoló... Akkor engem mi a f.ért pontoztatok le...?🙄

Mindegy... Nem én tehetek róla, ha valaki egysejtű... Pá...

2021. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2021. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

1

az ázsiaiak kloáka vizsgálattal meg tudják állapítani

ezzel határoznak ipari méretekben (vendégmunkások, de hallotam már, hogy magyar is megatnulta tőlük)


2

vannak színgének, amik ivarhoz kötötten öröklődnek és pl a homogén kendermagos állományban a kakas már napos korban is világosabb színű


Vagy amit hibrideknél (tojó termelőállomány kialakításánál) is alkalmaznak, hogy a kakas más színű, mint a tyúk és ez a különbség utódoknál is megjelenik már napos korban (ezüst kakas, arany tyúk vagy valami ilyesmi).


3

vannak fajták, amiknél eltér az ivarok szárnyevezőinek növekedése a kakas kb 3-4 naposan



És a tojó hibridek (végtermék) kakasa csak csont és bőr, még kutyakajának sem érdmes felnevelni.

És ide nem is kell kakas.

Az étkezési tojásba nem kell embrió.



A hibridek szüleinél természetesen vannak kakasok, de azt nem étkezési, hanem csak tenyésztojást előállító üzemeken vannak.

2021. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
0%
Én úgy tudom hogy ha 2 foga van akkor tyúk, ha 1 foga van akkor kakas. Nyisd szét a száját és nézd meg magad
2023. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!