Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Kukac helyett mit tudok...

SOS! Kukac helyett mit tudok adni madárnak, ha magokat nem eszik?

Figyelt kérdés

Ma reggel, munka közben találtam egy madarat. Tollas, de még nem tud repülni. 8 órán keresztül hurcoltam magammal (jövős-menős munka), kezemmel árnyékot adtam neki, szóval elkerültük a halált. Magokat nem eszik. Valaki írta az oldalon, hogy macs kajával etette a fiókát - ez sem vált be. Próbáltam csipesszel, próbáltam kézzel, próbáltam, hogy elé rakom, rárakom az ételre. Semmi. Kukacot nem tudok szerezni, ahol a magot vettem, nem volt. A másik kisállatboltban ideiglenes készlethiány a rendszer szerint. Horgászbolt nem 2 percnyire van és hamarosan zár, nem érnék oda.


Mit tudok neki enni adni?


2021. jún. 24. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Először azt kellene tudni, hogy milyen madár. Nem mindegy, hogy pl szarka vagy gerle...

Tudsz esetleg képet feltenni?

2021. jún. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem egy feketerigó fióka véletlenül?
2021. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Hívd valamelyik madármentő egyesületet. Ők majd segítenek
2021. jún. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kukacot amúgy ha olyan helyen laksz tudsz ásni.
2021. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Horgaszboltbol csontit(kukacot) semmikepp ne adj elve,forrazd elobb le oket,hogy elpusztuljanak,epp a napokban hallottam az allatorvosnal,mondta valakinek ezt mert alitolag kilukasztjak a madar belet(kifurjak magukat onnan)

Ha olyan helyen laksz akkor foldigiliszta. Amugy macskakajat meg kellene egye,lehet ijedtsegtol nem eszik?

2021. jún. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nálam a fekete rigó-fióka epret zabált (szeletelve kisebb darabokra a szájába adva) és fel is cseperedett szépen. Más esetekben próbálkoztam túróval meg főttojással, akkor nem lett ilyen sikeres a végeredmény sajnos.
2021. jún. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha így néz ki [link] akkor biztonságos helyen engedd szabadon!
2021. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én is úgy tudom, hogy a fekete rigónál természetes, hogy még nem teljesen kifejlett állapotában elhagyja a fészket.

Igaza lehet az utlsónak.

2021. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még egyáltalán él a madár (egy fióka 8 órás éhezésbe belehalhat), akkor kellene róla egy kép, vagy küldj a madármentő állomásoknak képet róla, meghatározzák, attól függ mit kaphat.

Ha fióka, jó elsősegélyként a főtt tojás.

LISZTkukacot kell venni (NEM csonti)

Ha pedig fészekhagyó rigó volt, akkor kinyírtad..

[link]

Először mindig utána kell érdeklődni, olvasni, és nem a gyakorin, nem cselekedni tapasztalatlanul, tudatlanul!

A Madárkórház száma még a metrón is kint van meg óriásplakátokon.

2021. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!