Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy fecske ráfészkelt a...

Egy fecske ráfészkelt a gázcsőre, a főbérlőm le akarja veretni velem hogy kárt tesz a csőbe de én nem szeretném zaklatni őket. ilyenkor??

Figyelt kérdés
2021. júl. 11. 06:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Ne bántsd őket,nem a te dolgod!

Fecske védett madár?

2021. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom az 1-es válaszoló véletlenül rontotta e el az utolsó ? jelet, és ! jelet akart írni, de tény, hogy a fecske védett.

Eszmei értéke 50.000 ft.


Úgyhogy a fészek leverése az nem zaklatás!

Hogy pontosan mi, csak szabálysértés, vagy bűncselekmény, azt nem tudom, de azt igen, hogy 1 fészket többen használnak, plusz ott vannak a fiókák, és az 50.000 ft az példányonként értendő, úgyhogy 1 fészek leverése lazán belekerülhet 300.000 ft-ba!


Nincs ezen túl sokminden gondolkozni való, törvényszegésre akar rávenni, önmagában egyébként már pusztán ezért is megbüntethetnék, hogy téged bújt fel erre!


Sőt, ha leveri, és nem jelented fel, és kiderül hogy tudtál róla, még azért is megbüntethetnek, mert nem szóltál, nem próbáltad megakadályozni, márpedig a törvény ezt megköveteli tőled!


Ez így szépen mutasd meg neki, hogy tisztában legyen vele, hogy hol a helye, meg hogy ne nagyon ugráljon.


Egyébként egy vas csőben, ami ráadásul gáz cső, így "belülről" kb. század annyi terhelés éri, mint egy víz csövet, az életben nem megy szét semmitől, vajon milyen kárt tud okozni a fantáziája szerint egy fészek?

2021. júl. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek az előttem válaszolóval, ilyenkor fordulj ügyvédhez?
2021. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
5%
Hagyjad hagy veresse le. Nem a te lelkeden szarad es nem is a te problemad lesz es egy vitat is elkerulsz vele.
2021. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

Mégis mi kárt tenne a vezetékben? A fészke annyiból áll, hogy egy kis nyál, és sár. A csőre sem olyan, hogy egy vezetéket azzal szétbarmolna. Ezt mondd meg a főbérlőnek, hogy semmilyen kárt nem fog oda csinálni, és te nem fogod leverni a fészket mert védett madár.


Gondolj bele, szegények mennyit dolgoztak azzal, hogy felépítsék maguknak. Nyilván te sem örülnél ha építenéd a házad és jönne egy nagy tank és lerombolná

2021. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Ha csak nem gilisztából van a vezeték, akkor kárt nem tud benne tenni.

Viszont a fecske védett állat, ha nagyon zavarja a fészek, akkor majd télen, ha nincs benne semmi verje le

2021. júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Állatmentőtől kérj tanácsot, segítséget.
2021. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Védett madár.

Kamuzd, hogy épp leakartad verni, mikor valaki oda ment és rád szólt hogy felfog jelenteni, mert védett stb. Utána néztél így van és nem vered le. Utána fog szerintem nézni és nem cseszeget reméljük

2021. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%
Mond meg a rohadék főbérlönek, hogy a fecske védett állat. Ha jó kis büntetést akar kapni, egy jó vastag csekkel, akkor verje le ő maga!
2021. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%

Amúgyis már relatív minek vernétek le?


Ha jól tudom költöző madár lassan mennek is el. Kb május óta biztos már ott vannak


Általában ugyanoda fészkelnek ( nálunk legalábbis) szóval ha eddig is ott volt nála a vezeték ( bár ha ennyire fosik akkor gondolom nemrég lett kiépítve) akkor eddig se csinált bajt.



Nem fakopáncs, hogy kopogtassa a csövet, bár ő se tenné. De egy madár se cseszegeti a fészkét.



Barom arcú a főbérlőd

2021. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!