Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma délután a házunknál fészkel...

Ma délután a házunknál fészkelő fecskepár egyik tagját elragadta egy madár, ami teljesen úgy nézett ki, mint az örvös galamb. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

3 m-ről láttam, meg mernék rá esküdni, hogy az volt, de utólag mégis elbizonytalanodtam, mert azt olvastam, hogy magvakat, bogyókat, legfeljebb csigát, gilisztát eszik.

Vagy milyen madár az, ami nagyon hasonlít rá? A kabasólyomról olvastam, hogy a füsti fecske fő ellensége, de annak vöröses a combja, és az egész lába izmos, hosszú, ennek pedig kis rövid lábai voltak, és úgy repült, mint egy galamb.

Lehetséges, hogy annyira nem talál egy alapjában növényi táplálékot fogyasztó madár ennivalót, hogy kisebb madarakat kezd el fogdosni?

Nagyon megrázó élmény volt, és az is aggaszt, hogy a megmaradt szülő képes lesz-e egymaga ellátni a fiókákat.



2021. júl. 19. 21:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%

Galamb ilyet nem csinál.

Lehetett esetleg szajkó is, karvaly, vércse, akár sólyom bár azt nem hiszem. Az a baj, ha megtalálta a fészket, vissza fog járni.

Annyit segíthetsz, h a fészek közelében kiteszel egy tálba élő lisztkukacot, ezzel segítve a szülőt. Fel kell valahogy szerekni a falra.

2021. júl. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Felhívtam egy madármentőt, azt mondták, hogy egyedül is fel fogja tudni nevelni őket, és hiába tennék ki tálba rovarokat vagy lárvákat, nem venné el onnan azokat, mert azt szokta meg, hogy a levegőben kapja el őket.

Amúgy fura volt, mert a ragadozómadárral kapcsolatban (nem mondtam, hogy milyen madarat láttam), amikor arról beszéltem, hogy félek, hogy a másik felnőtt madarat, vagy esetleg a fiókákat is elkapja, azt felelte, hogy azoknak is etetni kell a fiókáikat - szóval nagy empátiát nem éltem meg a részéről...

2021. júl. 20. 09:02
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk ezen sose gondolkodtam el, hogy két madár konfliktusában a madármentő melyik oldalra áll, de tekintve, hogy a magyarországi nagyobb ragadozómadarak tudtommal mindegyike védett, és veszélyeztetettebb a fecskénél, valahol érthető a reakciója.
2021. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
MIylen emptiárt? ez az élet rendje . VAn ragadozó és van zsákmány. Ez nme oylan hogy egy ember leverte a fészket. itt a túlélés miatt egyik megette a mmásikat. A terészet erről szól. Nem ell beleavatkozni mindenbe.
2021. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, már újra ketten etetik a kicsiket. Valahogy segítséget kért, vagy új párja van.
2021. júl. 20. 21:50
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az anya madár életben maradt.
2021. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha látod fotózd le. De kizárt, hogy galamb ilyet tesz. És ha ott vár lesben akkor valószínű, hogy a többit is el fogja hordani. Ha valahol sikeresen vadászik oda vissza szokott jönni amíg van ott zsákmány. A kicsik pedig könnyű préda.

A szomszédból egy fecske fészekből egy szajkó hordta el a még tollatlan kicsiket. Gondolom a saját fiókáinak mert mindig elrepult vele. Addig járt míg nem maradt egy fecske fióka 8sem. De a felnőtt fecskét nem tudja elkapni ő sem.

2021. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
32%
Mióta természetfilmben láttam, hogy egy őz egy döglött állatból evett, én mindent el tudok képzelni!
2021. aug. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Amit kétszer elkergettem, az örvös galamb volt, de nem kezdtem el fotózni, igyekeztem minél hamarabb elűzni. Azt, amikor elkapta, nem tudtam lefotózni, mert épp csak kinyitottam az ajtót, hogy szellőztessek, amikor megláttam a jelenetet.

Mivel utána ketten etették a fiókákat, arra is gondoltam, hogy nem az egyik szülőt vitték el, csak egy idegen fecske pont itt akart menedéket keresni a világítóudvarban, de nem sikerült. Szerintem ha az egyik szülő lett volna, nem ide menekül, mert nem akarta volna, hogy bármilyen ragadozó madár észrevegye a fészket.

A fiókák megúszták. Már végleg kirepültek, üres a fészek. Egy hétig míg folyt az etetés, éjszakára még visszajártak aludni.

Az utolsó nap pont a mi korlátunkon voltak egy rövid ideig:

[link]

2021. aug. 8. 15:52
 20/21 A kérdező kommentje:

#18

Ez tényleg meglepő az őzről, sok olyan dolog van, ami nem egyezik azzal, amiket korábban tudtunk vagy tapasztaltunk az állatokról – köszönöm, hogy nem vonod kétségbe, hogy mit láttam.

Egyébként a házi verébről sem gondoltam volna, hogy bántja a fecskéket a fészkelőhely miatt, sőt képes megölni is őket – a cikkben lévő megúszta:

[link]


Érdekességképpen linkelek egy írást ’bundalopó’ madarakról, akik az élő állatokból csennek szőrt a fészkükhöz:

[link]


Én azon a videón is meglepődtem, amikor egy aligátorteknős a vízből kimászva elkapott egy galambot (a videót nem linkelem, mert én sem szeretem az ilyeneket látni, de aki kíváncsi, rátalálhat).

2021. aug. 9. 02:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!