Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma visszamentek a fecskék, mi...

Ma visszamentek a fecskék, mi történt?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptember eleje volt, de mindig ősszel mentek vissza. Mi történt...


Előttünk szoktak a villanyoszlopon gyülekezni, százasával, ma elmentek az előbb.


Mi lehet az oka? Ez is a globális felmelegedés? Azt mondták mindig, hogy a fecskék jelzik a nagy bajt....


2021. júl. 31. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak vihar készülődik, ők jobban érzik a légnyomást, olyankor nagyon alacsonyan rajzanak.
2021. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, visszamentek. Ez nem repülés, erre kevés van, a környékünkről itt szoktak összegyülni az oszlopon, egy-két órát gyülekeznek, várnak, néh ajönnek és elmentek. Tavaly szeptember elején volt ez.
2021. júl. 31. 16:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagy szárazság (és a hülye rovarirtás) miatt kevés az eleség, mintha már szeptember lenne. Nagyon szomorú az egész, a fiókák többsége éhen halt, tele volt a mentés csonntá fogyott kicsikkel.
2021. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez érinti egyébként a rovarevő kétéltűeket és hüllőket is, rajtuk keresztül pedig pl. a gólyákat. Ők is már gyülekeznek. :(
2021. júl. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Erre nem szoktak irtani, de szerintem idén irtottak, mert eddig szarrá csíptek, megettek, most semmi, pedig folyópart közvetlen...
2021. júl. 31. 16:39
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom , de nem csodálkozom semmin , teljesen felvan borulva minden természeti rend. Felvan gyorsúlva a világ , évről évre jobban megbolondúl a természet , ez nagyon szomorú.
2021. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem inkább repülni tanuló fiókák a többség????!
2021. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, voltak egy ideig nálunk is, ők csak az udvar felett szoktak körözni. Az nem ilyen, hogy százasával összegyülnek a villanyoszlopon. Elmentek, láttam a vonulást is. Elvileg majd valahol csatlakoznak a nagyobb társasághoz. Elmentek Afrikába.


Elfeejtettem lefényképezni, de ilyen volt:

[link]


Ezerszer láttam már ilyet kiskorom óta, nem más. Csak azon csodálkoztam, hogy most... Ez nagyon durva. Tavaly szeptember eleje volt. Augusztus végére emlékszem egyszer, esetleg közepe... De azt sem mondanám, hogy annyira hideg volt, mert nem. Ennél melegebb nyarak is szoktak lenni, az idei semmi...

2021. júl. 31. 16:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is gyülekeznek, nem tudom mi van velük.
2021. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ugye, mondtam én! Ezek valahol összeverődnek nagyobb csapatokba! Egyébként ez Vas megye.
2021. júl. 31. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!