Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ennyire kevesen tartanak madarat?

Ennyire kevesen tartanak madarat?

Figyelt kérdés
Állfelszerelés üzletekben ahol van 10 polc kutya macska felszerelés és kaja ott van fél polc madár felszerelés és kaja.
2021. szept. 4. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Másik ilyen jellegű boltba kell menni. Nem értem miért meglepő, hogy a kutya, és a macska elterjedtebb házikedvenc, mint a madár.


Én például imádom a madarakat, épp ezért nem lenne szívem egy szaros kis ketrecbe, de még röpdében sem tartani őket.

2021. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Sok díszmadaras van, csak a madarak kevesebbet esznek, meg sok kereskedés nem jött rá, hogy ezzel vásárlókat nyerhetnének.
2021. szept. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
A madarak kevesebbet esznek.
2021. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

+ a magok hajlamosak megmolyosodni, ezért se éri meg a nagy készlet.


Meg azért se mert drágán adják az emberek meg máshol veszik inkávv ahpl pl egy kis csomag kendermag nem 700 forint

2021. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Személy szerint nem is ismerek senkit, akinek lenne madara. Én imádom őket, látcsövet vettem, nem kalitkát.
2021. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Kutya vagy macska szinte minden háztartásban van, míg madarat ritkán tartanak. Ráadásul a kutyáknál/macskáknál rengeteg árkategóriás táp és konzerv, valamint jutalomfalat van, emellett külön van idős, felnőtt és kölyök táp + minden allergiára külön, sok-sok ízesítéssel. Míg a madarak általában ugyanazokat a magokat eszik.
2021. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6%

Én se ismerek senkit akinek lenne madara. Gyakran látok szabadon engedett díszmadaras kiírásokat facebookon.

Tehát nem lehetnek valami közkedvelt háziállatok.

Nekem tetszenek, de hangosak.

2021. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Kevesebben tartanak madarat, mint kutyát-macskát, ez tény. De nem ezért kicsi a madaras részleg. Vegyük alapul a kutyakaját. Lehet bármilyen húsból (bárány, csirke, hal stb), rossz és jó minőségű, kölyök, felnőtt, idős, kistestű, közepestestű, nagytestű kutyáknak való stb. Ez így csak amit leírtam, kapásból 11 féle táp. A madarak (pinty, kanári, papagáj) főként magkeveréket esznek. Ebből is van faj szerinti, kis-és közepestestű, nagytestű, tojásos stb. Viszont lényegesen kevesebb lehetőség van. Nekem 2 nimfám van, 1kg kaja náluk kitart kb akár 2 hónapig is. Aki kolóniában tartja őket, vagy tenyésztő, annak célszerűbb termelőktől, magán emberektől, vagy külön madár eleség forgalmazóktól venni, nagyobb tételben. Ezért is nem gyártanak nagy kiszerelésben a boltok, illetve szó szerint rájuk rohadna, penészesedne, kukacosodna. Tehát tárolni is nehezebb, mint a kutya tápot, konzervet. A játék is, kutyáknak millió van, madaraknak meg nincs értelme 56 félének, így is árulnak olyat is, ami amúgy tiltólistás a madaraknál (tükör, csengő, fulladásveszélyes kötél).
2021. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 terminator9000 válasza:
0%
Nekem a madár túl hangos
2021. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert a madár nem háziállat.

Aki papagájt, tukánt, hóbaglyot és egyéb filmben látott különlegességeket szeretne tartani, előbb nézze meg ezt:

[link]

2021. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!