Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van amikor rájön a másfél...

Van amikor rájön a másfél éves papagájomra egy ilyen "rángatózási roham". Mi lehet ez? (a többi lent)

Figyelt kérdés
A másfél éves papagájomra néha rájön egy ilyen "rángás roham". Ilyenkor okvetlenül elkezd rángatózni. Ha éppen talajon van, hirtelen felszáll, aztán vissza, ha pedig repül, néha hirtelen irányt változtat, és nekirepülhet valaminek. (sajnos volt rá példa hogy az ablaknak, persze behúzott függönnyel). Nem tudom mi lehet az oka, másoknál nem tapasztaltam még ilyet. Szerencsére az idő elteltével ritkulnak ezen esetek, de még mindig van egy-kettő. Eddig nem volt semmi baja, azon kívül hogy egyszer-kétszer nekirepült valaminek, semmi különös nem történt vele, de nem tudom miért lehet ez. Nem hiszem hogy ezért érdemes orvoshoz vinni, de ha kell, nyilván legközelebb foglalok majd időpontot.

#rángás #papagáj rángások #nekirepül
2021. szept. 15. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig szerintem vidd dokihoz mert ennyi alapján, lehet ez idegrendszeri baj,de mérgezés is (penészes takarmány, amit nem feltétlen veszel észre pl)
2021. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan kell venni az ilyet, minél előbb vidd el orvoshoz! Lehet epilepszia is. Én pont ma vittem állatorvoshoz a nimfa tojómat, mert tegnap rájött valami görcsroham, amúgy sincs jól és azt hittem, nem éli túl a tegnapot...

Ürüléke milyen? Állag, szín rendben van?

2021. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gopnik válasza:
100%

Nekem volt egy hullámos papagájom, amelyik ült a villanyvezeteken a nappaliban és néha lefordult róla kellemetlen rangatozasok es rikacsolas kozepette. Tobbszor nekiment a falnak, koordinalatlan volt. Ejszaka is csinalta a kalitkaban a rudrol valo lefordulast es rikacsolast.


Az allatorvos nem sok mindent tudott csinalni vele, vert ugye nem tud venni (nincs neki annyi). Vitaminos oldatot kapott, de par honap utan elvesztettuk.


Lehet nem volt szerencsenk a dokival.

2021. szept. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, az ürüléke mindig is rendben volt, azon kívül hogy néha rájön ez a roham (tényleg ritkán) teljesen egészséges és normális a papagáj. Amint lehet megnézetem egy állatorvossal.
2021. szept. 16. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!