Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akik több fajta tyúkot tartana...

Akik több fajta tyúkot tartanak együtt, hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Díszbaromfi tartók, tenyésztők, vagy akik csak hobbi szinten tartanak több különböző baromfi párt, hogy csinálják, hogy a kakasok nem verekednek? Akiknél több különböző pár van egy helyen.
2021. szept. 27. 00:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

"Mi az, hogy párban adja?"

Ezt meg is válaszoltad az utolsó mondatoddal.

Nekem is volt, hogy csak párban adtam, mert nem akartam levágni a kakasokat:

Ahogy írtad, a dísz fajta kakasa az még harmadáron, hús árban is eldhatatlan.



"A kakasokat nem lehet megkülönböztetni csirke korban..."

Hát de.

VAn ami már napos korban megkülönböztethető szín alapján, de néhány hónapos korban már egyértelmű a különbség.

(egyedül a selyemtyúk, amivel gondban voltam még 3 hónapos korában is)


"Ha nem akarsz vágni, akkor hagyd az egészet."

Vagy keress olyan eladót, aki eladja a tyúkot is kakas nélkül.

Főleg a kishibás tyúkoktól akarnak megszabadulni minél hamarabb a tenyésztők.

(pl hibás színezetű vagy egyéb egészséges, de fajtától eltérő tulajdonság miatt)

De gondolom akérdezőnek nem okoz problémát egy-egy szürke toll a fekete helyett...

2021. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Azért adják párban, hogy a kakas ne maradjon a nyakukon, hanem az is hozzon hasznot, kínlódjon vele más.
2021. szept. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%
Általában több kakas születik mint tojó.
2021. szept. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 11. különösen hasznos volt a válaszod :)
2021. okt. 4. 00:20
 15/17 anonim ***** válasza:
1 kakas kell egy baromfiudvarra. Régen még engem is megtámadott az az egy, nem hogyha 2 lenne :D
2021. okt. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem a szexrovatba szántad?
2021. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Nyitott ***** válasza:

Hali, nemrég jártam egy embernél, akinél van vagy 20 fajta, és minden együtt van tartva egy nagy kertben. Úgy oldja meg hogy miden fajtatiszta maradjon és ne keveredjenek, hogy mikor szaporít, elzárja őket fajtánként volierekbe, vagy udvarokra. Mikor vége a tenyésztojás gyűjtésnek kiengedi az állatokat, és mehetnek amerre látnak. Egyedül a viadorok okoznak nála gondot, azok itt-ott megölnek pár darabot, mert agresszívabbak, mint a többi. A sok-sok egyéb kakas meg kialakít egymás közt egy csípésrendet, és béke van. Persze rengeteg helyen kell etetőket, meg itatókat kirakni, hogy amit elzavarnak mindenhonnan, az is valahogy enni tudjon. Érdekes hely volt az biztos, hatalmas kupi mindenhol, az ólak és kifutók teljesen rendszertelen elhelyezése biztosította azt, hogy ebben a valóságos labirintusban annyi minden megfért egymás hegyén hátán. Nem ajánlom ezt a módszert, mert ehhez extrém béketűrő család és szomszédság is kell háttérnek, vagy egy tanya.

Viszont olyan több helyen előfordul, főleg a nyugati országokban, hogy egy szép kakashoz beszereznek sok különböző fajtájú fajtatiszta tyúkot, amelyek békésen és harmonikusan együtt tudnak élni, és mégis sokfélék, de mégse keverékek. Ilyenkor persze nem nagyon van otthoni szaporítás csak tartás, vagy ha igen, abból keverékek lesznek

2021. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!