Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa és hullámos papagáj...

Nimfa és hullámos papagáj kijönnek egymással?

Figyelt kérdés
Egy óriási kalitkában tartanék együtt egy nimfát két hím hulival. Rossz ötlet?

2021. szept. 28. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem jó. A nimfa folyamatosan terrorizálná őket, mert nagyobb sokkal, mind tolltépkedők lennének, mert nincsen párjuk.

Egy pár hullámos-1. kalitka

Egy pár nimfa-2. kalitka

Ez lenne a normális.

2021. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
simán kijönnek. a nimfa inkább tart a hullámostól minthogy megtámadná. tapasztalat
2021. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 Fordítva. A hulik tudnak nagyon agresszívek, gyilkológépek lenni tőlük kell félteni a nimfákat. A nimfák viszonylag békések.

Minden papagáj fajt minimum párban kell tartani, tehát a nimfának is kellene fajtárs. Mit jelent az óriási kalitka pontosan? Csak több méteres röpdében tarthatók együtt, kalitkában nem.

2021. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Mit jelent az óriási kalitka? Egyébként nem jönnen ki egymással, a huli sokkal agresszívebb, mint a nimfa, ráadásul a nimfának is kellene fajtárs. Ha nincs elég helyed külön-külön mindkettőnek, akkor válaszd az egyik fajt, és azt tartsd párban.
2021. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2x1x1 méteres a kalitka kb.
2021. szept. 28. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Az kicsi.
2021. szept. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Szóval. Egy kis kalitkában van 2 hullámos papagájod akik folyamatosan terrorizálják a nimfát, de miféle a nimfa erősebb náluk a huliknal lesz bajuk. A csípkedést viszont szeretik a hulik mivel agresszívabbak tehát újra terrorizálni fogják animfát. Ez egy ördögi kör. Szerezz egy másik kalitkát és tedd abba a nimfát egy másik nimfával. A papagájok társas lények a nimfa jelenleg magányos.
2021. szept. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, összeeresztettem őket, de sajnos nem működött a dolog, viszont a nimfának találtam egy nagyon kedves, szerető, odaadó új gazdát. Sajnos nálam nem volt hely még egy nagy kalitkának, és nem akartam, hogy magányosan szenvedjen. Sajnos meggondolatlan, buta, és önző voltam. A nimfa folyamatosan fújt rám, többször támadott, mikor kaját meg vizet cseréltem nála és olyan szomorúan sírt sokszor, hogy azonnal nekiálltam új gazdit keresni. Szerencsére megoldódott: win-win a szitu. Maradok a hullámosoknál, ők nagyon cukikák, és könnyen kezelhetők. A nimfa szerintem nem kezdőknek való állat, én nagyon befürödtem vele, szerencsére jól végződött a közös kalandunk. A sztorimat csak tanulságként írom meg, hátha másnak is hasonló elcseszett ötlet jár a fejében.

Nem működik, ne csináljátok ugyanazt a butaságot mint én. Köszi.

2021. okt. 4. 19:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nem volt a nimfával sem, csak nem volt fajtársa, az meg viselkedésproblémához vezet. Remélem, az új gazdája társsal fogja tartani. Aranyosak a hullámosok is.
2021. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem több pár hullámosom és nimfám is volt, de sose voltak 1 ketrecben, teljesen más madarak. Hullámost maximum rózsás törpével tudnék elképzelni egy helyen.
2021. okt. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!