Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez tényleg mérgező a tyúkoknak?

Ez tényleg mérgező a tyúkoknak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalt baromfitartó, pár hónapja van 2 tyúkom, rám sózta Őket költöző szomszéd, így etetem Őket és igyekszem minél jobb életet biztosítani nekik, levágni nem akarom majd Őket…


35-40% búzát, illetve 35-40% kukoricát kapnak enni, a maradék meg magkeverék.

Szokott benne lenni lenmag, kendermag, fénymag, néha napraforgómag, stb.


És akkor ezen túl szoktam még nekik adni heti egy alkalommal zöldség maradékot.


Most találtam az interneten ezt a listát, hogy EZEKET NEM SZABAD NEKIK ADNI:


a burgonya (zöld, nyers, sérült részek, héjak, hajtások),

paradicsom (zöld, szár, bőr),

padlizsán (nyers, bőr),

kaliforniai paprika (zöld, bőr),

chili,

nyers vörös vagy fehér bab (hüvely is),

hagyma,

mogyoróhagyma,

a póréhagyma.


Igaz ez?

Ezeket tényleg nem szabad adni nekik?


Mert például póréhagymát már többször adtam nekik és nem vettem észre, hogy bajuk lett volna Tőle.

Most pedig gondoltam oda adom azt a paradicsomot, ami megmaradt, főzésnél nem használtam fel…

De akkor inkább ne adjam?


Illetve láttam olyan bolti csirketápot, amiben elve volt vörös bab.

Akkor azt csak szabad adni nekik, a listával ellentétesen? Nem? (mondjuk azt még sosem adtam nekik)


Előre is köszi a válaszokat!



2021. dec. 5. 13:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én mindent bedobok nekik. Fel tudnak repülni a komposztládához is, néha onnan is válogatnak. Ami nem kell nekik, azt otthagyják (pl. krumpli, hagyma). Nem hülyék. Bár csilit nem tudom ki akar egyáltalán adni nekik:D

Ajánlom, hogy a felhasznált tojások héját morzsold össze, és keverd bele nekik valamibe, etesd meg velük. Így pótolhatod a kalciumot. Csak vigyázz, nyers tojást ne adj nekik, nehogy rákapjanak és feltörjék a sajátjukat. Nekem volt egy ilyen kakasom jópár éve. Feltörte a tojók tojásait, aztán a felét otthagyta.

2021. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%
A kettes miért lett lepontozva?Kalcium tényleg kell nekik.
2021. dec. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!