Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájaimat hogy...

Hullámos papagájaimat hogy tudnám kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam 2 hullámos papagájt ajándékba mert mondogattam, hogy milyen aranyosak meg a cuccai is meg voltak, ezért a szüleim elmentek és megvették a 2 papagájt, 3 hónaposak és olyan helyről van ahol nem nagyon volt foglalkozva velük, csak etették, itatták őket, de nem lettek annyira kézhez szoktatva. :( Ti hogyan szoktattátok/szoktatnátok kézhez? Vannak ilyen snackjeim amivel tudom őket jutalmazni, fürtös köles és papagáj kréker.

2022. jan. 11. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Eleinte ne zargasd őket. Légy a közelben, de ne is nézz rájuk, csak legyél el. Suttoghatsz, halkan dúdolhatsz magadban.


Ne feledd, prédaállatok, te pedig egy ragadozó vagy. Bizalmatlanok, lassan kell elnyerni a bizalmukat, egy rossz lépés hónapok munkáit teheti tönkre.


Fürtös köles jó ötlet, lássák hogy te adod nekik, de adj nekik teret falatozni.

2022. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

1-2- hétig ne csinálj semmit, csak mászkálj körülöttük. aztán tedd be a fürtös kölest, de maradj a ketrec mellett, míg esznek. Egy idő után hagy ott a kezed kívülről a rács mellett, míg esznek. Amikor már ez sem gond, a kezedben legyen a köles, és úgy nyújtsd be. Ha már így is esznek, a tenyeredbe tegyél pár magot, és úgy dugd be a kalitba.

Nekem ez eddig minden madarammal működött.

Azt viszont tudni kell, hogy ha kis helyen tartod őket, alapból stresszesebbek, és úgy is érezhetik, hogy nincs hova menekülniük, ha menekülni kellene... úgyhogy nem tudom, mekkora helyen vannak, de minél nagyobb, annál jobb.

2022. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kettes, szerintem elég nagy a kalitkájuk 97 x 56,5 x 80-as a kalitka (h, sz, m) tudnak benne repülni, meg ki is lesznek majd engedve miután kézhez szoktattam őket.
2022. jan. 11. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:

leírok pár lépést, amit ha követsz talán jobb lesz a helyzet.



1. Szerintem egy hétig mozogj körülöttük lassabban olvass mellettük filmez és nagyon lassan adj nekik be vizet és kaját. Így talán rájönnek, hogy nincs mitől tartani.



2. Próbáld ki a fürtös kölest. A madárkák oda vannak érte. Viszont ezt csak akkor add nekik, ha épp tanítod vagy kézhez szoktatod vagy visszacsalod őket a kalitkába. (Így különleges marad a számukra.) Tehát úgy használd ezt a fürtös kölest, hogy mikor először beadod nekik te csak a végét fogd és ők a másik felét elkezdik csipegetni. minden nap rakd a köles végét egyre közelebb a kezedhez, addig amíg már a tenyeredben van és onnan esznek. ez már egy nagyon jó jel. Ha rászálnak vagy rálépnek így a kezedre akkor ajánld fel nekik a simogatást. Ha hagyják, hogy megsimogasd őket az első fontosabb lépésen túl vagy. (Csak a begyét vagy az arcát simogasd! A hátát nem szabad!) Itt kicsit élvezd ki, hogy a kezeden van a madár. Ha az elején mikor berakod a kezed elrepülnek, akkor ne aggódj légy velük nagyon türelmes.



3. Ha már a tenyeredről ettek és így voltak a kezedben ideje kivenni őket. Az első repülések mindig bajosak. Úgyhogy készíthetsz nekik játékokat a kalitkán kívülre (természetesen a kalitkába is rakj nekik játékokat.) Ha beírod You Tubera, hogy papagáj játék készítés találsz olyanokat amivel a kalitkán kívül is eljátszanak. (Pató Evelin videójait ajánlom.) Ezek a játékok azért fontosak, mert ezek és kaják segítségével könnyen visszacsalhatod őket. Plusz ha játszanak akkor sokkal nyugodtabbak, mivel ez kicsit eltereli a figyelmüket.



4, Ha eddig eljutottál már nagyon jó úton haladsz a kis papagájokkal. A lényeg hogy rengeteg türelemmel fordulj hozzájuk. Ez a folyamat hónapokig is eltarthat, ne ijedj meg ha az elején nem sikerül. Minden nap egyre többször, több időre vedd ki őket. Egyre jobban megszoknak és megszeretnek téged.



5. A legfontosabb dolgok:


a) Mindig nagyon lassan mozogj körülöttük és semmi hírtelen mozdulat!


b) Nagyon légy velük türelmes, mert ők egyenlőre félnek tőled és nem biztos, hogy egyből azt csinálják majd amit te akarsz.


c) beszélj hozzájuk sokat, fontos, hogy a hangodat is megszokják!


d) Jutalmazd őket szóval és simogatással, vagy kajával is akár.



Remélem tudtam segíteni. Bocsi, hogy kicsit összeszedetlen voltam. Viszont nekem így sikerült elnyerni a kis papagájaim bizalmát.


Sok boldogságot a papagájokkal!:)

2022. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!