Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madár odúba milyen fészekanyag...

Madár odúba milyen fészekanyagot jó tenni?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten de semmit se találok.

Azt olvastam hogy tavasszal amikor egy odúba fészkelnek ne tegyünk semmit az odúba, a közelébe tegyünk fészek alapanyagot, majd ők maguk megépítik mert az ember nem tudja olyanra építeni amilyen a madárnak is jó.


De mi a teendő ha télen teszünk ki odút? Természetes fészekanyag nem nagyon van. Egy plüssállat tömésére gondoltam hogy teszek bele, az megfelelő lehet?



2022. jan. 23. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

eszedbe ne jusson. a kis műszálak rátekerednek a lábára, ott bent pusztul el.

Vagy ne tegyél semmit,(ha a szabadban alszik, odú védelme nélkül, akkor sincs ruhája, egyéb védelme, mégsem pusztul el

Az odúban bélés nélkül is van egy pár fokos védelem, szóval az jelent sokat, hogy nem éri a szél, nem pedig a bélés.

Ha mindenáron bélelni akarod (felesleges) akkor SZÁRAZ, ilyen "nagy szőrű" mohát tegyél bele. (Radiátoron egy este megszárad valami tálkában, vagy kartonon)

2022. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Bele ne tegyél semmit, csak a közelbe, hogy megtalálja. Pl etető mellé.

Kutya/macska kifésült szőrét is szeretik.

2022. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2. Igen, de azt tavasszal szokás, télen nem építenek fészket, csak meghúzzák magukat valahol.

Nem igazán szoktak semmit belerakni.

2022. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oduBA semmit ne tegyél majd megépítik a madarak a magukét. Télen nem fognak fészket építeni csak tavasszal amikor felkészülnek a párrzásra. A plüss tömés nagyon nem jó nem természetes agyag és félnek is a madarak tőle mert látják, hogy nem természetes anyag.

A fészek fűből, szalmából, sárból, madár kakából, tollból és mohából épül.

2022. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2022. jan. 23. 15:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Én tettem ki sok odút, szoktam visszajárni takarítani. Tavasszal leveszem az alját, tetejét, melyiknél hogy, és kiborítom a tartalmát meg egy nagy ecsettel kiseprem. Segít a kis madaraknak az áttelelő élősködőktől kevésbé szenvedni
2022. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem mondták, hogy ha fésülöm a kutyát hagyjam szét a szőrét, esetleg bokorra tűzzem rá, mert a madarak örülnek neki, beviszik a fészkükbe. így ha tudsz a fészek környékén kirakni, az jó lehet, majd ők beviszik ha kell nekik.
2022. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg szénát, szalmát is tehetnél a közelbe
2022. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam hogy tavasszal amikor egy odúba fészkelnek ne tegyünk semmit az odúba, a közelébe tegyünk fészek alapanyagot, majd ők maguk megépítik mert az ember nem tudja olyanra építeni amilyen a madárnak is jó."


Ennyi. Kutyaszőrt szoktak még kitenni, de azt sem szükséges, maguknak összeszedik a megfelelő méretűt, állagút, stb. Ezek az állatok így élnek sok ezer év óta, majd pont az ember fogja nekik egyik napról a másikra feltalálni a spanyolviaszt.


Az odúban feleslegesen, ember által felhalmozott fészekanyagot előbb ki fogják hordani, majd a saját maguk által összeválogatott anyaggal megint beépítik, azaz egyszer feleslegesen dolgoznak. Legyen teljesen matt üres az odú, évente ha a faj két, néha három (házi rozsdafarkúnál akár négy) alkalommal költ, akkor a költések között szintén érdemes kidobni a fészekanyagot és száraz tisztítást végezni. Ilyenkor maradhat elpusztult fióka, bezápult tojás, paraziták, vagy néha akár az egész fészek bedöglik (nálam sajnos már volt ilyen), amit mindenképp el kell távolítani, hogy újból fészkelni tudjanak.


Fajtól függ, hogy mit fog belerakni az odúba, de néhány ritka kivételtől tekintve (pl. búbos banka, kuvik, stb.) a mesterséges odúkba nincs értelme fészekanyagot tenni.

2022. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De mi a teendő ha télen teszünk ki odút?"


Szerintem semmi. Az enyémek üresek, ősszel ki lettek takarítva, így most benne éjszakáznak.


"Egy plüssállat tömésére gondoltam hogy teszek bele, az megfelelő lehet"


Mesterséges anyagokkal nem biztos, hogy jó kísérletezni. Rátekeredhet a lábára, irritálhatja, stb.

2022. jan. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!