Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak a hangos madarak tartására lakóövezetben?

Figyelt kérdés
A társasházunk melletti ingatlan udvarán egy elég nagy épületben valami madarakat tartanak, amik reggeltől estig folyamatos, fülsértő visítással vannak. Nem tudjuk, milyen madarak lehetnek, de zavaró. Vonatkozik erre bármilyen jogszabály, vagy egyéb szabályozás?
2022. febr. 8. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Általában a helyi önkormányzat szabályozza a kérdést.
2022. febr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom van engedélye a tartásra, de szerintem az önkormányzatnál tudsz érdeklődni.
2022. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Van egy bizonyos decibel mennyiség, amit lemérnek a "sértett" lakásában. Ha a madarak "visításai" meghaladják azt a küszöböt, akkor esetleg lehet valamit tenni.

De mivel valószínűtlennek tartom, hogy túllépné, mivel egy épületben BENNE vannak. Arra tudok gondolni, hogy unatkozó nyugdíjasnak tetszik lenni, aki egész nap nem tud mit kezdeni magával, ezért más örömét próbálja tönkretenni.

Nekem meg a szomszéd gyerekei "vannak" fülsértő visítással és lábdobogással, szülői üvöltéssel fűszerezve, akár az éjszaka közepén is, mégis tudomásul veszem, hogy ez van, gyerekek, nem lehet betiltani, deportálni, büntetni stb. őket.

2022. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: Tetszik - nem tetszik, nem unatkozó nyugger vagyok, de a társas együttélésnek vannak bizonyos normái. A szomszéd gyerekei nálam is hangosak, csapkodják az ajtót, kiabálnak (nem kicsit) este fél 10-kor, de közel sem annyira zavaró, mint a madarak. Én sem porszívózok vasárnap reggel 7-kor, vagy járok a hangos autómmal, mert tudom, hogy amikor reggel elindítom, zavarná a szomszédokat. Figyelembe lehet venni a környezetedet, és nem "márpedigénakkoris" módon tenni amit akarsz.

Az épületben BENNE olyannyira vannak, hogy az egyik oldala nyitott, csak dróthálós, esténként deszka ajtóval zárja a t. szomszéd.


Tehát nem unatkozó nyugdíjas vagyok, otthonról dolgozom, napi 14-15 órát, azért vettem ezen a környéken lakást, mert nyugis, csendes (volt). Amikor viszont reggeltől estig, sokszor még éjszaka is ugyanazt az artikulátlan vijjogást kell hallgatni, az minden, csak nem kellemes. Megtehetném végülis, hogy a használós autómat tartom garázsban, a "hangosat" pedig használom, hogy hadd élvezze a szomszéd cserébe, de egyrészt nem vagyok ilyen kicsinyes, másrészt pedig mást nem akarnék szivatni vele.

2022. febr. 10. 11:18
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Költözz belvárosba, ott nem hallasz madarakat. A Sziget Fesztivál sem csendesedik el, pedig az sokakat zavar, ha azt nem tekintik túl hangosnak a környező kerületekben úgy, hogy rezegnek az ablakok, a madarakat nem fogják zavarónak nyilvánítani.
2022. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem 3 dolgot tehetsz.


Az első, hogy átmégy a szomszédhoz, beszélgetsz vele, kideríted, hogy milyen állatokat, milyen céllal tart. Esetleg körbe is vezet.Tapasztalatom szerint kevésbé zavaró egy zaj, ha jobban ismerjük az eredetét.


A másik, hogy főleg a fenti ismeretében rákérdezel az önkormányzatnál, hogy érvényes-e valami korlátozás a területen, kérhetsz-e birtokvédelmet esetleg /mondjuk ehhez, lehet, hogy inkább ügyvéd kellene, de elsőre az önkori ingyen fog válaszolni, ezét kezdeném inkább ott, mint az ügyvéddel/.


A harmadik lehetőség, hogy vákumos ablakra cserélsz, esetleg másik szobából igyekszel dolgozni, füldugóval vagy valamilyen fehér zajjal elnyomod a külső hangokat.

2022. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!