Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a megtermékenyített és a terméketlen zebrapinty tojást? (Feltörés nélkül!)

Figyelt kérdés
2022. febr. 21. 19:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lámpázással.
2022. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet.


(Lámpázással csak több napos embrió látható, vagyis inkább még csak az őt körbefutó erek.)


A megtermékenyített és meg nem termékenyített tojás egyébként feltörve sem különböztethető meg.

2022. febr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

1. Feltöréssel látható, hogy termékenyítve van-e a tojás, igen egyértelműen látszik a spermium farka. Legalább tyúktojásnál biztosan láttad már, max. nem tudtad, hogy ez az.

2. A kérdésben nem szerepel, hogy kotlás megkezdése előtt akarja megtudni, melyik tojás terméketlen.

2022. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Szabad szemmel nem látsz spermiumot, nemhogy a farkát....
2022. febr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
B.szki, nézz már meg egy feltört, termékeny, nem berakott tojást! Egyértelműen látszik a kerek csírakorong és a farok. Mindjárt keresek egy fotót a neten, biztosan van valahol.
2022. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bal alsó kép. [link]
2022. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Köszi a képet! Bár a stílust nem érzem úgy, hogy kiérdemeltem volna.


Én itt akkor sem látok farkat (felteszem lehet az én szemem/készülékem a rossz...)


És itt is a csírakorong (igazából meglétéből vagy meg nem létéből) állapították meg - azonban én már jártam így is pórul tyúktojással. Gyűrű megvolt, termékenység meg 0.


Spermiumot akkor sem látsz szabad szemmel, ez a csírakorong is már egy több sejtből álló képződmény - aminek egyetlen sejtjéhez képest is apró egy spermium.

2022. febr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Lámpázással, ha elült rajta a tojó, pár nap után látszik az eresedés és a szívdobogás. Amíg nem ül el rajt, nem indul meg a fejlődés.

Viszont ne szaporíts! Törvény kötelez rá, hogy a kedvtelésből tartott állatok szaporodását megelőzd.

2022. febr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek!

Néhány hónapja van egy zebrapinty párom. A tojó redszeresen tojik. Ha van fönt fészek, ha nincs. Mikor volt fent, 8 tojás volt benne, de nem ülte egyáltalán. Levettem a fészket, de így is tojik folyamatosan. Nem célom a szaporításuk. Viszont nem szeretném, ha baja lenne a sok tojás miatt a tojónak. Pározni sosem láttam őket. Magokat, fürtöskölest, sárgarépát, és néha vitamint kapnak a vizükbe.Szépia van fönt nekik, szeretik. Lágyeleséget, tojást direkt azért nem adtam még nekik, hogy ne "ösztönözzem" őket a szaporodásra. Mikor feltörtem a tojásokat, mind magtalannak látszott. Mindegyik alján megfigyelhető egy fehér kerek folt. Nem tudom, mit kéne tennem, hogy megóvjam a tojót a kimerüléstől?

2022. febr. 22. 00:42
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Fészket ne tegyél fel, semmiképp! Alapból nem kellett volna feltenni! Ki fog merülni és el fog pusztulni a tojó, ha nem hagyja abba a tojásrakást. Megül a tojásokon? Ki kéne cserélni műtojásra, hátha megül rajta és abba hagyja. Több időt legyenek sötétben, vitamint is mellőzd, mert lehet, hogy az is közre játszik.
2022. febr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!