Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Röpdét milyen, madarakra...

Röpdét milyen, madarakra ártalmatlan szerrel takarítjátok?

Figyelt kérdés
A madarak röpdéből való kivitele nem megoldható,ezért olyan takarítószert szeretnék,ami hatékony de nem gond ha nem várom meg a felszáradást vagy nem kell szárazra törölnöm. Zebrapintyekről van szó.

2022. jan. 1. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mosogatót használok.
2022. jan. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mosogatószer? Nem veszélyes az egy kicsit?
2022. jan. 1. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Én forró vízzel szoktam mosni. Ülőrudakat, itatókat, etetőket forró vízbe áztatom. Elvileg a kórokozók nagy része elpusztul
2022. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem töményen kened a szert bárhová is, vízben feloldva eleve nem problémás, másrészt a zebrapintyek nem rágcsálnak, ezért nem is lehet belöle probéma.
2022. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én annakidején mosószódával sikáltam le. Nem marószóda, hanem mosószóda, Na2CO3.

Bármit is használsz, utána jól öblítsd le.

Ha fertőtleníteni akarsz, akkor állatorvosi patikákban érdeklődj. Ecocid-ot használtam, persze miután hat, azt is jól le kell tusolni.

2022. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én papagájaim röpdéjét szoktam Savic Refresh'r tisztító spray-vel tisztítani, illetve amikor nem volt teljesen szobatiszta a macska akkor a pisifoltot is ezzel fújtam, elment minden szag. De egyébként ha nem akarsz rendelgetni meg macerásan foglalkozni ezzel, szóval pl. bármilyen mosogatószer vízben feloldva jó erre a célra.
2022. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KulGery válasza:

Általában mindegyik kalitka, röpde stb. alkatrészei kivehetőek, ugyanígy az alja is.

Tehát egyedül a rács takarítható komplikáltan, ha nincs tartalék, ahova a madarat tedd.

Szerintem nézd meg, mert szinte biztos, hogy kis fiók van, vagy lenne az aljában.

2022. jan. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!