Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja lehet a pityumnak?

Mi baja lehet a pityumnak?

Figyelt kérdés
Van két hullámos papagájom, egy ketrecben élnek az egyik tojó a másik hím. 3 éve kaptam őket először a tojót aztán jött mellé a hím. Nem tudom hány évesek lehettek amikor megkaptam őket, állatkereskedésből vettük. A tojó az utóbbi 1-2 napba elkezdett olyan furcsán kinézni. A szeme körül kicsit piros vagy nem is tudom mintha nem lenne szőr, olyasmi mintha be lenne gyulladva, egy kicsit csapott a tollazata, és mintha soványabb lenne egy kicsivel, de nem sokkal csak egy nagyon picivel. Feltűnően nyugodtabb, még sohase engedte meg hogy megsimogassam a ketrecben csak amikor reptettem őket. Enni eszik rendesen. Anyukámnak mondtam hogy vigyük el állatorvoshoz, de azt mondta hogy nagyon drága lenne most karácsony előtt (amúgy is szűkölködünk anyagiakban), és hogy úgyse szoktak sokat foglalkozni az állatorvosok ilyen kis apró teremtéssel. Kérlek segítsetek, nem szeretném ha meghalna , nagyon fontos nekem. Ma elkezdem kamillázni.
2008. dec. 16. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem a helyedben nem érdekelne a Karácsony. A föld alól is előkaparnám a pénzt csak hogy ne haljon meg az állatkán. Mindenképpen vidd el orvoshoz!!! De először érdeklődj valahol hogy a közeletkebne melyik orvos ért a legjobban a madarakhoz.

Az én egyik kisállatom tavaly decemberben betegedett meg, nem érdekeltek az ünnepek, 10ezret kért el az orvso egy kezelésért, de megérte, mert még él.

2008. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én elhiszem hogy sajnálnád a madarad,de ez a "föld alól is előkaparni..." A 10.000 nagyon sok senki se tudhatja , hogy a másik embernek milyen az anyagi helyzete.Ha valaki esetleg tud segíteni akkor írjon normális válszt,de ne azzal hozzuk a kérdezőt mégnagyobb zavarba hogy dobálózunk bizonyos összegekkel amit a szülei most úgyse tudnak kifizetni.Nem akartam megbántani senkit de ha az én gyerekem jönne most azzal , hogy kéne 10.000 forint egy 500 forintos papagályra nem tudnék honnan leakasztani.
2008. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát valóban, minél előbb vidd el.

De pontosan tudom, milyen, ha nincs rá "keret".

Annyit tudnék mondani, hogy amíg jó a közérzete, eszik-iszik (az evés nagyon fontos, mert az ilyen pici madarak (is) nagyon hamar lesoványodnak), esetleg még kedve is van repülni és nem csak gubbaszt egész nap a rúdján, nem kell olyan nagyon aggódnod.

A kamillázással bajt nem teszel, de használni nem biztos, hogy fog. Kitartás mindkettőtöknek, amíg összegyűlik rá a pénz, addig is próbálj a kedvében járni finom falatokkal ( krumplipüré, vagy répa, vagy tojás, kinek mi a kedvence).

2008. dec. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kicsi állatkánál nem kerülnek a kezelések tízezrekbe, viszont anélkül gyorsan rosszabbodhat az állapota, úgyhogy mindenképpen meg kéne nézetni állatorvossal.
2008. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szőre nincs is a papagájnak, tolla van.

Képet nem tudsz róla mutatni? A neten is feltöltheted egy ingyenes képnézegető oldalra.

Jó volna tudni, mennyi idősek. Bírják egymást egyébként, szóval nem bántja egyik se a másikat? Nem tudom, odút tettél-e már nekik.

Mit adsz nekik enni?

Nincs hasmenése?

Rendszeresen takarítod őket, remélem.

Mindenképp fertőtlenítsd ki a kalitka alját, tegyél nekik új homokot, ha módod van, válaszd el őket, ha nincs 2 kalitkád, akkor persze nem, de egy kicsit egyszerűbb lenne, ha van egy tartalék kalitkád.

Ha lehetőséged van, érdemes elvinni egy jó állatorvoshoz, ha nincs, megpróbálunk itt segíteni.

Tolla nem hullik máshonnan?

2008. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és köszi az olyanoknak akik megértik az anyagi helyzetem, és nem hoznak még nagyobb zavarba. Bocsi tényleg tolla van a papagájnak. Az előbb rosszul írtam két hímem van (kék a csőrük fölött). Már 3 éve jól megvannak, nem bántják egymást. Van tartalék kalitkám, én is gondoltam rá hogy elválasztom őket, de mivel nem bántják egymást és a papagájok ugye társas lények ezért gondoltam jobb ha így együtt vannak. Lemaradt az előzőből még az is hogy amikor odamegyek a kalitkához akkor hirtelen kihúzza magát és vékony lesz, de ha messziről figyelem akkor mint egy kis gombóc ül a faágon. Egyébként látom őt repülni és "dumálnak" is. Mindenképpen elfogom vinni állatorvoshoz(amint tudom). Még egyszer köszi a válaszokat, megpróbálok képet feltenni :)
2008. dec. 16. 20:03
 7/16 A kérdező kommentje:
A tolla csak a szeme körül kicsit ritkább, a hátán nem hullik csak kicsit "nyúzott". Lehet hogy semmi betegség, csak egyszerűen öreg?
2008. dec. 16. 20:05
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A mi egyik hullámosunk 8-9 éves lehetett, amikor elpusztult, és az utolsó 1-2 évében neki is ritkult a tolla a szeme körül. Persze nem nagyon, csak ritkább volt, mint az ember, amikor kopaszodik. Ő is gubbasztott már akkoriban, de egyébként makkegészséges volt, soha egy hasmenés, tolltépkedés vagy bármi. Lehet az is, hogy öregszik. Nem lassúbb a repülése mostanában?


Amúgy nem azért javaslom a különválasztást, mert bántanák egymást, hanem ha esetleg mégis van egy betegsége, az fertőző is lehet, és ne legyen a másiknak is baja.


Ha gyanakszol esetleg atkára, mert az is okozhat problémákat, akkor vehetsz atka elleni spray-t, a Vitakraftnak van pl. ilyen terméke, nekem is van, és jól jön, főleg, hogy 1 hullámosom és 2 pár nimfapapagájom van, egyiküknél folyamatosan vannak fiókák, és a picik fokozott elővigyázatosságot igényelnek.

2008. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
szia! nekem már 15! éve megvan a hullámos papagájom. ő is hím, annak idején azért kaptam mert el lett választva egy másik hímtől, akivel bántották egymást... már kb 5-6 éve látszanak rajta az öregedés jelei, épp azok amiket írtál. Néha persze még megjön a kedve repkedni meg beleszólni a beszélgetéseinkbe, de alapjáraton olyan mint egy vén apóka :) régen nagyon eleven volt,repkedett egész nap,rászállt a vállunkra,fejünkre,belecsicsegett a fülünkbe,megtépkedte... ma már nem szívesen száll az emberre sem , csak tesz egy kört a fejünk körül és visszamászik a kalitkába. neki is hullik a tolla, ritkul folyamatosan, épp úgy néz ki, mint a tiéd a leírás alapján... sőt, féllábon alszik, amiről úgy olvastam, hogy betegség jele is lehet, de nem az mert már évek óta ilyen, és látszik rajta, hogy békés,boldog öregkorát éli a szerető család körében :)
2008. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi, valóban kevesebbet repül mint régen, tegnapelőtt meg tegnap nagyon szarul nézett ki, most már láttam repülni és nem volt annyira "gombóc" mint tegnap. Megakartam simogatni de arrébb repült. Tegnapelőtt engedte annyira szarul volt hogy engedte hogy simogassam. Köszi a sok ötletet és a biztatásokat.
2008. dec. 17. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!