Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül kb havonta egy...

Mennyibe kerül kb havonta egy hullámos papagáj pár tartása?

Figyelt kérdés
Lakásban lennének kalitkában, nem röpdében.

2022. febr. 27. 06:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szuper, az is jó megoldás. Mindenképp faágat kell betenni ülőrúdnak (akkorát, hogy ne érje át a lábuk), hogy kopjanak a körmök.
2022. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Először amikor elhozod a papagájokat ezeket kell nekik venni (két madárral számolj):


1) Kalitka. Két madárnak nem kell nagyobb mint egynek.


2) Etető, itató. Szerintem elég mindegyikből egy.


3) Ülőrudak. Ülőrudakat ne vegyél! A csiszolt fa vagy a műanyag üllőrúd nem jó! Inkább természetes fákról szerezd be az üllő rudakat és így semmibe se kerül.


4) Játékok. Játékokat beszerezhetsz kisállatboltokba is, de otthon is készíthetsz.

Itt egy videó a játékkészítéshez:

https://www.youtube.com/watch?v=xftVL2aAEqg


5) Szépia csont kb. 600 Ft. körül van és egy elég belőle.


6) Madárhomok. 2000 Ft. a nagyobb kiszerelés, és elég sokáig eltart.


7) Eledel. Magkeverék olyan 600 Ft körül van. Lágyeleséget én házilag készítem, úgyhogy ha te is otthon szeretnéd számolnod kell hetente- kéthetente pár gyümölccsel és zöldséggel. (nem vészes). Fürtös köles is kéne. Abból egy egész sok darabos csomag 1000 Ft. körül van.


Amiket havonta kell venni:


1) Eledel. A magkeverék nálunk nem mindig fogy el egy hónap alatt mert rakunk mellé gyümölcs darabkákat és zöldség darabkákat. De ha igen akkor a magkeverék olyan 600 Ft. körül mozog. Gyümölcsöket és zöldségeket nem igazán tudok mellé számolni, mivel változó, de 500-700 Ft. tuti, csak ugye nálunk eleve mindig van itthon úgyhogy nem szoktunk külön nekik venni. A fürtös köles nem mindig fogy el egy hónap alatt, sőt még másfél alatt sem.


2) Madárhomok. Ez amúgy a kalitka szélességétől is függ. A madárhomokból nem kell sokat rakni a kalitkába úgyhogy nálunk ez is sokkal tovább bírja mint egy hónap.


3) Tönkre tett játékok pótlása. Álltalában a boltban vett játékokat nem teszik tönkre, de néha a kézzel készítetteket igen, de ezek kb. semmibe sem kerülnek.


Havonta olyan 1000-1500 Ft. körül van, de ha pont akkor fogy el a madárhomok több. Esetleg kisebb kiszerelésű madárhomokot is vehettek, ha a 2000 Ft.-s nagyon sok, de mi azért veszünk ilyet, mert rengeteg ideig eltart, kb. 4-5 hónapig.

2022. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha a kalitka meg a kellekek megvannak úgy havonta nem vészes ár.(nyilvan a kellékek mint a kalitka drága de azt csak egyszer kell venni.) Kb 2 havonta venni kell nekik szépiacsontot illetve csumizt meg eleségrt természetesen. Én szoktam nekik petrezselymet és uborkát is adni, nagyon szeretik. Esetleg valami kis játékot de valamiért az enyémek nem nagyon használják. Csomózni pédául szeretnek meg a kis létrán mászni.
2022. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!