Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül egy hullámos...

Mennyibe kerül egy hullámos papagáj? Illetve mennyi a fentartása?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni hullámos papagájt.

Van egy hatalmas kalitka nálunk.

De az lenne a kérdésem, hogy:

mennyibe kerül?

mennyi a baj velük?

párban érdemes vagy egyedül?

Illetve mennyi a papagájtáp vagy mag ára?



2015. aug. 11. 22:43
 1/5 anonim válasza:

bemész a helyi boltba és mekérdezed. Mindelnol máshogy adják őket.

Semmi baj nincs velük, nem hangosak(persze ez egyedfüggő)

Párban mindenképp (meg uigy ehatalmas kalitkát mondtál)

Olcsó egy hónapra.

2015. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem drága, csak a magokat kell venni rendszeresen. Baj elég sok van velük, nagyon koszosak. A magok héját rendszeresen kiverik a ketrecből, mellé is szarnak, illetve sokszor a kajájukra is. Naponta kell takarítani őket, ha tisztán akarod tartani a kalitkát. Mindenképpen párban legyenek, mert egyedül baromira unatkoznak, de párban meg tudják egymást tisztogatni, meg tudnak játszani.
2015. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy árat tudtok mondani saccra, hogy mennyi a táp?
2015. aug. 11. 22:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy kalitka nem elég, abba tucatnyi dolgok kellenek. És az egy dolog hogy van kalitka de hogy az milyen állapotban van, mázolt v sima fém? Ha mázolt akkor nem nagyon jó mert sanszos h leszedik a festéket amikor unatkoznak éppen. SEMMIKÉPP sem egyedül. Másik. kalitkát be kell rendezni. itatók etetők fa ülőrudak szépiacsont, (NO tükör NO csengő) és még nem vagy kész hiszen a házat lakást madárbiztossá kell tenni. Pl nekünk be kell (hamarosan) szúnyog ill légyhálózni az összes ablakot mert sehol sincs és most már lassan nappal is nyitva lesznek az ablakok nehogy kimenjenek... Nekem tavaly beteg volt az egyik, 7000 ft felett volt a vitaminja - én magamért nem adok ki annyit. Van-e állatorvos aki ért hozzá ha valami van? Mert akkor utazni kell és az stressz a madárnak meg ugye pénz. Ja és sokat kell velük foglalkozni, mire megszelidül, az elsőre egyik sem fog a kezedből enni.

A kis hulika csodás madár. Retteg mindentől ami új de nagyon meg lehet szeretni és ők is nagyon tudnak szeretni. Messzemenően nem javaslom h egyedül tartsd. Mert egyszerűen nem lehet. Nem igaz, hogy hangosabbak ha ketten vannak mert magukkal elvannak, az egyedüli madár a belét kisikítja kivisítja amikor füttyög és keresi a testvéreit társait és kétségbeesetten a verebekben látja meg és azok meg ugye le se sz*rják ő meg annál jobban sikít hát ezt nem kívánom neked. Nem tud panaszkodni egy kis madár, de meg lehet látni a különbséget viselkedésben, ha egyedül vannak v ha külön. Lehet hogy elbohóckodik a tükörnek egy kis ideig de az nem olyan, az ember sem pótolja a társaságot. AMikor volt h egy volt (madárbetegség miatt) , hiába voltam vele végig, ült a kezemen jött velem, fél szemmel mindig az eget nézte fecske stb után nézett h van-e "barátja" és máris hívni akarta. Végig vele voltam de nem elég!

Az élelmezéséről: nem annyi, hogy eléjük szórjuk a köleseket, hanem ezen felül biztosítani kell neki a zöldeleséget, fehérjét, répát meg mikor mi kell, vannak tiltólistás cuccok, ez nem csak annyi hogy elészórod a "tápot" és egyé. Kérlek, nagyon alaposan gondold végig.

Ha belevágsz, jó móka lesz, de nem szabad félvállról venni. Kicsi madarak ők, és persze sokkal másabbak mint a kutya macska stb, nem szeretik általában a simogatást stb járj utána, szóval sok időd és pénzed is kell hozzá hogy tarts egy párocskát. Viszont aranyosak:)

Remélem nem vettem el a kedved. Nem ezt akartam csak így gyorsan soroltam ami eszembe jutott.

Az enyémek itt alszanak mellettem most a helyükön:)

2015. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok - árat azért nem írtam mert te tudod ezekből hogy mi kell és mi az ami nem. Eleve 2 madárral számolj, az kb 4000, etetők (2db itató 2db azok 250 ft/db körül vannak) ülőrúd árát nem tudom, köles zacskója kb 300, a jobbfajták innen felfelé, fürtös köles ezek is 200-500 ft között, reszelt répának hadd ne írjak már árat, de pl egy pár napja vettem almát is, egy gerezdet adtam be a többi beszáradt mert nem eszik meg azt a sokat szóval az akkor 50 Ft, érted, számold ki. A kalitkát is lehet h még épp nem megy ki rjata a madár de lehet h hót rozsda v pereg le róla a festék lehet h azt is újra kell csinálni, ezt te tudod. üdv
2015. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!