Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagàjt szeretnék...

Hullámos papagàjt szeretnék tartani. Gyűjtöm az információkat! Pl a szobàban szabadon engedett madár visszajár a kalitkàba elvégezni a dolgát?

Figyelt kérdés
Vagy a szőnyegre pottyant?
2022. márc. 23. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerinted egy madár szobatiszta tud lenni? Főleg egy hullámos? Percenként fog szarni, ahol éri.
2022. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem szobatiszták, kb 20 percenként ürítenek, bárhova, ahol éppen vannak.
2022. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt régen, ott pottyantott ahol éppen rájött. Sokszor a vállamon.

Viszont nem volt büdös az ürüléke, és simán egy mozdulattal le lehetett törölni bárhonnan, tehát nem volt egy tragikus dolog, mint pl amikor egy kutya szharik be a szobába :D Na ott aztán van szag, meg maszatolás.

2022. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem szobatiszta egyáltalán.

Az ürülékük erősen savas, egy idő után foltot hagy még a szőnyegen is, de a bútorokon még hamarabb.

2022. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Na, itt kezdődik a baj, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában... Röviden csak annyit, hogy a kloáka nem tudatosan működik. A többinek majd utánaolvasol úgy is (remélem).
2022. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Mivel madár, nincs záróizma, nem tudja visszatartani, ezért ott ürít, ahol éppen van.
2022. márc. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Egyik ismerôsöm megpróbálta szobatisztaságra tanítani a két papagáját, úgy, hogy adott nekik valami jutalomfalatot, ha épp a kalitkába piszkítottak. Az egyiket sikerült is, az a madár bemegy a kalitkába pottyantani, és csiripeléssel kéri a jutalomfalatot. A másik madár nem lett szobatiszta.

Viszont ez alapján egy próbát megér a dolog.

2022. márc. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5-ös és az miért baj, hogy nem úgy születtem, hogy mindent IS tudok. Nem tegnap vettem egy papagájt és most gyűjtök informàciót... hanem a közeljövőben szeretnèk MIUTÀN az alapvető dolgokat már tudni fogom.

Köszönöm a válaszokat a többieknek!

2022. márc. 25. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek az 5-össel. Ez egy olyan kérdés, ami laza infógyűjtés során is kiderül, ha eddig nem lett volna egyértelmű, hogy hogyan működnek a madarak.

Nem bántásból, de úgy látom, döcögős lesz számodra a tájékozódás. Ha gondolod, írj privátban és felvilágosítalak mindenről.

2022. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!