Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hangos a hullámospapagájom....

Hangos a hullámospapagájom. Mit tegyek? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés
Van egy lány albínó hullámos papagájom ( illetve egy társa aki szintúgy hullmos papagáj és fiú ). A lány papagáj szószerint egésznap csipog, kiabál. Elkezdi amikor világosodik és este hétig-nyolcig be se fejezi csak ha iszik, eszik vagy alszik. Ez engem még nem is zavarna, de mivel bérházban lakok így a szomszédok is szóvátették már, hogy valamit kezdjek a madarammal. Próbálkoztam azzal hogy legalább reggel meg este 6 után letakarom, vagy bezárom a sötét szobába. Teljesen hatástalan :( Valaki tud valami megoldást rá?
2010. szept. 15. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

nem tudom mi lehet,nekem is kettő van néha csipognak de amúgy csendben vannak.

Nem unatkozik a madarad? vegyél neki valamit ami leköti a figyelmét(tükör,hinta,csengő stb.) Vagy valami kaját amivel elvan és tudja csipkedni(alma,sajt,mézes karika)

De az is lehet hogy több figyelmet akar beszélj hozzá sokat vagy kapcsold be neki a rádiót vagy a tv-t. :)

2010. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van tükre,létrája,hintája sőt még müanyag paoagája is:)

Szoktam neki fürtöskölest is venni. Sajnos emellet is nagyszájú a picilány :)

A rádióval még nem próbálkoztam. Egy próbát megér, mert nem szeretném ha megkéne tőle vállnom, pedig ha tovább folytatja akkor sajnos ez lesz :(

2010. szept. 15. 16:06
 3/6 anonim ***** válasza:

A napokban az enyém is meg van őrülve. Reggel 6-kor rákezd és estig csinálja. Az ablakban tartom, ha jó idő van, kinyitom és ott csicsereg a többi madárnak. Most már eltettem onnan a szoba másik végébe, az ablakot becsuktam és még mindig üvölt. Mármint most nem, csak napközben.:) Ő egyedül van, a műpapagáját rendszeresen leveri a rúdról, már vissza se teszem, a tükrét püföli meg le akarja tépni.:) Ha olyanja van, megeszik két szem magot, 20 másikat meg leszór és otthagyja. De szerencsére vannak csendes időszakai is. A szomszédunk nem mer szólni, mert az ő kedves fiacskája meg van, hogy este 11kor kapcsolja be a tuctuc zenét, a diszkóba való erősítőivel...


A két papagáj együtt van? Nem lehet, hogy zavarja a másik? Nekem a mostani sárga, de volt egy fehér régen, na az komplett elmebeteg volt. Lehet, hogy a fehérek már csak ilyen kattantak.:) Remélem nem kell megválnod tőle, bár én szívesen befogadnám. :)

2010. szept. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Letakarni nem szabad, attól csak bedilizik.

Szerintem ha párban vannak, egymásnak csicseregnek. :-D

De amúgy figyeld, hogy mindig legyen elég víz, elég étel + nasi, esetleg ha észreveszed, hogy porosak vagy melegük van, rakj oda nekik egy tálban vizet, hogy meg tudjanak fürdeni. Öcsém azt csinálta a - sajnos már meghalt - hullámosával, hogy amikor nagyon hangos volt, letusolta vízzel úgy, hogy úgy nézett ki, mint ha elázott volna az esőben. Aztán utána a tollai megszárításával volt elfoglalva, nem hangoskodott, de megtanulta, hogy ne hangoskodjon - helyette alattomosan megtanulta elcsórni a gazdi kajáját... :-)

Adj nekik gyümölcsöt is, pl. almát, narancsot, banánt, ezeket szeretik, főtt tojást, amit ha megesznek, ugyancsak jót tesz, szépiát, ami vitamin + csőrkoptató egyben. Ne csak magokon éljenek.

Nem tudom, mi van a kalitkában ülőrúdnak, ha nem fa, akkor cseréld le fára.

2010. szept. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A fa ülőrúd jó ötlet mert nekünk müanyag van, habár van egy falétrájuk. A másik madárkám ő meg szinte meg se szólal, mintha elnyomás alatt lenne. Viszont az albínó most is folyamatosan kiabál. Gyümölcsöt, zöldséget ha van itthon mindig kapnak. Sajnos a játékok hidegen hagyják, viszont a mű papagájt szereti. Sajnos már anyát aludni se hagyja így már ő is affelé hajlik, hogy visszavigyük oda ahol vettük...:S

Remélem pár nap alatt rájövök, hogy maradhatna mégis nálunk, mert azért csak megszerettem és hiányozna az állandó rikácsolása :)

2010. szept. 16. 11:10
 6/6 anonim ***** válasza:
a hullámos papagájt nem lehet csititani sokan gondolják hogy milyne jó papagáj hisz kicsi így megveszik panelbe és már mi is pontosan 17 hullámost vettünk vagy fogadtunk be ezen okok miatt én nem ajánlom hogy letakard öket az nekik anyira nem jó megzavarja öket azt sem ajánlom hogy horcolázd öket nem mindegyik bírja a környezet változás még akkor se ha az csak 2 szoba. tehát a hullámos papagáj mindig iylen marad nem tudsz velük mit tenni
2011. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!