Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tűnhetett el az összes...

Miért tűnhetett el az összes tengelic a kertünkből július közepén?

Figyelt kérdés
Tél óta rendszeresen tettünk ki a madáretetőbe fekete napraforgó. Először csak egy tengelic pár járt rá, mostanára 12-13 volt már, ami 4 fiókával számolva két családot jelentett. Naponta megettek/szétszórtak egy etetőnyi magot, majd egy hete azt vettem észre, hogy egyáltalán nem fogy a mag, és egy tengelic sem jelentkezik. Még korainak tartom a vándorlásuk kezdetét. Tényleg elmehettek már, vagy mi történhetett?

#Madárvándorlás
2022. júl. 20. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Dezertáltak, Putyin Elnök Úr megbünteti őket
2022. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Vizük van? Tegyél ki egy madáritatót-fürdőt. A tengelicek egyébként állandó madarak, nem vándorolnak.
2022. júl. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fán is van itató, és a fa alatt is.

Arra gondoltam, hogy (nem Putyin) csapdába csalták őket. A tengelic szép tollazatú, lehet, hogy kalitkában várják jobb sorukat? Van ennek a fajtának kereslete?

2022. júl. 21. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Védett, régen tartották, mostanában nem hallottam ilyesmiről. Egyszerűen csak odébb álltak.
2022. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kezd erni, nehany gyumolcs amit szeretnek. Nem vandorolnak! Van szarka, vagy varju a kozelben? Azok kinyirjak! A viz fontos! Hozzam is jarnak.
2022. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy télen, amikor nincs mit enniük, visszatérnek. Három etetőt tettem ki nekik.
2022. dec. 8. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!