Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért sárgák a kiscsibék?

Miért sárgák a kiscsibék?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 15:53
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Jó kérdés, az én szememnek inkább feltűnőek, nem olvadnak bele a környezetbe, lehet pont ezért? A szülő megtalálhassa? Ez csak tipp, de érdekel engem is hozzáértő válasz.
2022. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Mert a tojás sárgájából lesznek
2022. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vadon élő fészekhagyő fiókák, pl fogoly, fürj, háta barnás foltos v csíkos, száraz fűcsomóra emlékeztet, tehát beleolvad a környezetbe. Feltételezem, hogy a házityúk csibéje a háziasítás után lett sárga, talán egy háziasítás során megjelent mutáció volt, de mivel a háziasított tyúknak, csibének már nem kellett rejtőzködnie, így ez a szín megmaradt a kiscsibéknél, mivel az ember számára közömbös vot, ragadozótól meg kevésbé kellett tartania a baromfiudvarban, mivel azt az ember védte, védi.
2022. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kutatók érvei szerint a házi tyúk populációjában túl nagy a változatosság ahhoz, hogy ez egyetlen ősre legyen visszavezethető. (...) A házi tyúknak az ember igen sok változatát tenyésztette ki a számára fontosnak vagy érdekesnek tartott tulajdonságokra szelektálva. Napjainkra legalább 1000 tyúkfajtát tenyésztettek ki! Ezek közül számos dísztyúk van, melyet szép tolláért, megjelenéséért tenyésztettek ki. Másikak egykor igen jó húsfajták és/vagy tojáshozamúak voltak, de mára leszorították őket hibrid fajták. Több fajta igen kevés egyede maradt fenn, kevesen tenyésztik, ritkává vált.

(...)

A fajták számát csak bővíti a rengeteg hibrid fajta, melyeket tojáshozamra vagy hústermelésre tenyésztettek. "


Szerintem ez a megoldás, sok kiscsibe pihéje barna színű, vagy csíkos tollazatú.

A klasszikus sárga így a hibrideké kell legyen. Teljesen más a céljuk, az evolúció (vagy nevezzük bármi másnak) hamar összerakta hogy lehet rikító színük is, tömegben, elzárva tartják őket, gyors neveléssel (hiszen a hús és a tojás a lényeg, az hoz pénzt, azt lehet fogyasztani stb).

2022. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem tudom.
2022. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!