Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zöldike mentés, beteg a madár?

Zöldike mentés, beteg a madár?

Figyelt kérdés
Két hete hozzánk került egy zöldike, találták a fűben fészek nem volt közelben akkor még nagyon pelyhes volt puha csőrrel. Totyog szépen váltja a tollazatát viszont pár napja furán viselkedik. Félre dönti a fejét nem minden irányban reagál rám se a kajára. Nekem olyan benyomást kelt mintha egy strokeos emberrel lennék. Semmi nem történt vele nem tud repülni(elötte sem tudott), így nem tudott leesi neki menni a kalitkának és nyugodt környezetben van. Enni eszik és csiripel de furán tartja magát az egenysúlya is elég fura nem tudom mi történt vele nem is igazán mozog. Már kemény a csőre is de nem hajlandó csípni az ételt és a vizet sem. Sok tengelicét mentettem már de ilyen esettel még nem találkoztam. Valaki találkozott már ilyen esettel?

2022. aug. 23. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függően, hogy merre vagy, érdemes lenne egy madaras állatorvossal beszélni. Lehet vitaminhiany, lehet neurológiai, lehet fertőzés. Ezt itt nem tudod megoldani. Mit kap enni amúgy?
2022. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szokásos pempőt, van benne köles és szotyi zúzva, teszek bele vagy almát vagy répa reszeléket ezt egy kicsit megfőzöm és a levével higítok vissza. Két naponta tojásfehérjét teszek még bele főve. Egyébként ma is evett, feltettem a kalitkákt a fára és leborult az ágyról egyfolytában és a nyakán a begye mellett mintha egy vastag piros ér jelent volna meg.
2022. aug. 24. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!