Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért kotlanak a tyúkok?

Miért kotlanak a tyúkok?

Figyelt kérdés
6 éve tartok tyúkokat és eddig soha nem költöttek. Jelenleg 16 tojó és csak 1 kakas van, amiből az egyik tojó 6 napja elkezdett kotlani. Egész nap a tojásokon ül, megváltozott a hangja es kicsit aggresszív is. 5 tojás van alatta és enni sem áll fel, mellé kellett tegyem a kaját. Termékenyek egyáltalán azok a tojások, ha csak egyetlen kakas van? Ha mégis kikelnek akkor ilyenkor szeptemberben már nem lesz túl hideg a csibéknek?

2022. szept. 8. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az áldott állapot kifejezése a kotlás.
2022. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát a menyeméknél nyáron volt egy pausa előtte folyamatosan tojtak, de több kakas is volt bár ezek verekszenek..arra vigyázz ne tojóláza legyen, falun ilyenkor a hideg vízbe merítették. van hogy szegények nem tudják kinyomni a tojást bár ritkán. A tojóláz egy érdekes jelenség pontosan nem tudom hogy van ez , de olyankor folyamatosan kotlanak. meg kéne kérdezni dokit..
2022. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz túl hideg, de egy melegítő infra lámpát szerezz be. A mamám is tartott tyúkokat.
2022. szept. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nem jön le a fészekről le kell venni, mert így ürteni sem tud. Naponta 15-20 percet nyugodtan hűlhetnek ilyenkor a tojások.


Ha nem jár le a kotló és nem veszed le, nem eszik és nem iszik (kotlás közben nem igen fog) és nem nyom görbét, akkor napok kérdése, hogy belepusztul.


1 kakas mellett is lehetnek termékenyek a tojások, maximum rosszabb arányban.


A kérdést meg nem értem. "Miért?" Öröklött viselkedés, sőt létfontosságú a madarak szaporodásában a kotlás.

2022. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Termékenyek egyáltalán azok a tojások"



A legtöbb tojás termékeny kakas nélkül is, te a megtermékenyített szót kerested... ha àtvilágítod akkor látni, hogy "szemes" vagy üres a tojás, de nem biztos, hogy mindben lesz csibe.

2022. szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a madarak számára létfontosságú kotlás, csak azt hittem, hogy a mai hibrid fajtákból már kihalt ez az ösztön. 6 év alatt soha nem kotlodtak, pedig előző években 30-40 tojóm is volt.
2022. szept. 8. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert a kakas jelenléte kihozza belőlük az ösztönt, kakas nélkül pedig a tojás üres "menstruáció", üres petesejt, ezt pedig a tyúk is érzi...
2022. szept. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Sűrűbben kellett volna kiszedni a tojásokat. A kotlás voltaképpen egy transzállapot, amit tojások látványa vált ki a tyúkból.
2022. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!