Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nekem van egy pár hullámos és...

Nekem van egy pár hullámos és egy pár nimfapapagájom már összesen 7 tojást tojtak de egyiken sem kotlanak és még valami honnan lehet megállapítani, hogy egy papagájtojásban van e kis papagáj?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt így nem értem! Ha van fent odú és megfelelő méretű a kalitka is egy pár számára, ami hullámosoknál 50cmX50cmX50cm-eset jelent, nimfáknál 1m hosszú, 1 méter magas és 50cm széles, akkor elvileg megvan az ideális környezet, ahol költenek is.


Egy hullámos pár ritkán költ sikerrel egyedül. Őket a féltékenység motivál, ami azt jelenti, hogy kell még egy pár, hogy tutira jól sikerüljön a költés, bár, ha a nimfákat látják odúzni az is jelenthet valamit...


Ott valami nincs rendben, ha nem ülik a tojásokat! Valószínűleg nem érzik jól magukat!

2010. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaaa és a tojásban lévő fiatalt egy hét elteltével meg lehet látni, ha fias. Mert akkor vérerekkel át van szőve a tojás fala!
2010. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget és van még 1 három napos tojás ha azon 1 hétig nem ülnek elvisszük a tojást egy keltetőhöz. nem tudtok egy olyan keltetőt ami békésen van??
2010. márc. 12. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, de egy papagájtojást kikelteni és felnevelni egy oylan picurka kis madarat nagyon nehéz és nagy szakértelem és türelem kell hozzá.


De még mindig nem írtad le, hogy hogy vannak a madarak? Külön kalitban a két faj, vagy együtt, és odú van-e nekik fent?


Ha nem ülnek rajta, akkor vedd ki a tojást és dobd ki, majd az odúkat is vedd le.

Ha jó idő lesz rakd ki őket és majd kint tedd fel újra az odút!


A papagájok az első tojásnál már megkotlanak, így ha egyáltalán nem ülik, az nagy baj!

2010. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már van odu és ülnek rajta csak azt nem tudom hogy mikor kelnek ki
2010. ápr. 10. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Hagyd rájuk! Majd ők tudják, hogy mit hogyan kell csinálni.


A hullámosok 18-21 napra kelnek. A nimfák is e körül.

2010. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!