Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madarak meg a bogarak és...

A madarak meg a bogarak és egyéb szárnyas lények honnan tudják, hogy tudnak repülni?

Figyelt kérdés
Nem félnek attól,hogy bénák lesznek és leesnek?
2010. szept. 28. 12:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy azért jut ilyen kérdés az eszembe,mert terhes vagyok?:S
2010. szept. 28. 12:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Te honnan tudod, hogy tudsz két lábon járni?

Nem félsz attól, hogy béna leszel, és elesel?


:)

2010. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez a logikának van inkább köze.Minden élőlény kipróbálja a testrészainak funkcióját, elöször megpróbál repülni, és ha megy akkor egyre hosszabban teszi.A madarak meg a szüleiktől látják.
2010. szept. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is épp ezt akartam kérdezni, amit az előttem válaszoló :)

Ez nekik az alaptermészetük, mint nekünk a járás. Nyilván nekik is meg kell tanulni, akár a madaraknak, de egy rovar felépítése, élete és "gondolkodása" teljesen más. Nagyon kevés ideig él a legtöbb. A szarvasok, antilopok, egyéb patás állatok a születésük után néhány perccel már lábra tudnak állni, kicsit később már biztosan tudnak futni. Mert nekik ez kell a túléléshez. Az ember születése után még néhány évig is teljesen kiszolgáltatott lény, akár egy kismacska, kiskutya. Nekünk nincs szükségünk ilyesmire, nem kell azonnal futnunk, nem kell repülnünk. Ezért is lehet furcsa, az ember csak a saját közegében tud gondolkodni, egyszerűen lehetetlen elképzelni másfajta életet, mint ami a Földön van. Ezért is kutatnak szén- és vízalapú életformák után a világűrben, holott ki tudja, máshol milyen körülmények között jött létre élet... nem tudunk elszakadni a saját lényünktől és az ismert környezetünktől.

Elképzelhető, hogy a terhesség miatt jutnak ilyenek eszedbe, a kismamák szeretnek elmélkedni ilyesmin, sokszor még depresszióba is esnek ezek miatt. Vigyázz magadra és a babára :)

2010. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudják és nem is gondolnak ilyenre, mert csak az ember az egyetlen lény ami rendelkezik öntudattal. Vagyis pontosabban, az emberek sem tudhatják hogy egy állatnak van-e éntudata, de az állatok ösztönösen gondolkoznak, tehát ilyenen hidd el, hogy nem szoktak gondolkozni. (:
2010. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!