Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek milyen papagájt...

Szerintetek milyen papagájt vegyek háziállat?(egyedül van csak lehetőségem tartani, jó kapcsolatot akarok kialakítani vele)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy papagájt karácsonyra, és nem tudom,hogy milyet kéne. Mint említettem viszonylag olyat szeretnék aki nem annyira bánja ha reggeltől délutánig nincs kiengedve(iskola miatt, bár néha lehet család tagjaim is kitudják azért engedni) és ha viszonylag egyedül van addig míg haza nem érek.

Én a Kis Sándor papagájt venném,de nem tudom,hogy ő mennyire házi kedvenc. Meg persze ha van tippetek akkor segítenének,hogy milyen helyről/tenyésztőtől érdemes (jól gondozott,szinte fióka, legalábbis fiatalra legyen lehetőség). Maximum 35-40ezret költenek a madárra. Meg amit egyenlőre kinéztem kaitka az 49x32x65-os,az milyen,kicsi? Nem valami nagy a szobám de természetesen megtudnám oldani,ha nagyra van szükség (bár az borzalmasan sokba kerül,ezt is olyan 30ezerert venném max)

Köszönöm ha segítetetek!



2022. nov. 3. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el! A papagájok társas, kolóniás állatok, egyedül nem tarthatóak. Látszik, hogy semminek sem jártál utána. Kezdő madártartónak nem ajánlott a kissanyi, csak nimfa vagy huli és a kalitka is borzalmasan kicsi, még ennek a 2 fajnak is. Nálad az a madár szenvedne. Nem díszek, amit néha leveszel a polcról, ha épp kedved van hozzá.
2022. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mint említettem viszonylag olyat szeretnék aki nem annyira bánja ha reggeltől délutánig nincs kiengedve(iskola miatt, bár néha lehet család tagjaim is kitudják azért engedni) és ha viszonylag egyedül van addig míg haza nem érek."


Ezek nagy rajokban élő állatok, konstans kommunikálnak egymással, fajtársra és társaságra van szüksége, mozgástérről nem is beszélve!


Kérlek, kérlek ne!

Minden pontban súlyosan sérted a madár igényeit (értsd: feltételeit az egészséges élethez).


Nem olyan egyszerű a papagájtartás, mint ahogy a social mediaban látja az ember, hogyha úgy is akarja csinálni, hogy ne állítkínzás legyen.

2022. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet se. (Már az első 2 sor után fájdalmasan egyértelmű.) A papagáj (MINDEGYIK) társas állat. Ha te ezt önzőségből nem veszed tudomásul, akkor nem való neked semmilyen olyan faj vagy fajta, amit párban vagy csoportban kell tartani!
2022. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Plüsst. Költségekbe belefér és nem bánja ha egyedül van. Sőt, el tudsz menni nyaralni is nélküle.
2022. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Egy ilyen kalitka még a legkisebb fajoknak is csak ideiglenesen jo, 10-15 nap karanténra beszerzés után.

Még a hullámosnak is min. 1 méter hosszú kalitka kell.

A kissándor nem igazán kalitmadár amúgy sem, röpdébe való. Illetve talán a leghangosabb papagáj... és társashában nem tartanám. Szomszédok ki fognak nyírni, de lehet, hogy a saját családod is.

Illetve, TÉNYLEG több kell minden papagájok. Egyedül szenved.

2022. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha 2t veszek elég?
2022. nov. 3. 11:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el, nem való kalitkába! Gondold csak meg, egyáltalán mekkora madarakról beszélsz, abból kell 2, azoknak repülniük is kell tudni legalább pár szárnycsapást (emelett persze, ki kell engedni).

Ez a papagáj röpdébe vagy külön szobába való.

Nekem a 2 hullámosom is 1,5m hosszú kalitkában van (mert az 1m-eset túl kicsinek találtam nekik).

Amúgy tényleg horror kalitka árak vannak, én saját magam készítettem (a korábbit meg használtan vettem, de az is egyénileg készített volt)

Olvasgass a különböző fajokról, és válassz egy kisebb fajból, amit tudsz párban tartani, de elvannak egy nagyobb kalitkában vagy kisebb röpdében (kiengedés mellett)

Ne kínozz madarakat!

2022. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehat nincs penzed es igy akarsz allatot tartani. Miert?

Elso korben anyagilag picit szedd ossze magad, mert ha foldhoz vag egy 30 ezres semmi kis tetel, akkor nem vagy felkeszulve az allattartasra.

Ez a kalitka lofasz, ennel sokkal-sokkal nagyobb kell.

De amugy meg nem is a tartasuk draga, hanem mondjuk ha allatorvosra volna szukseg betegseg eseten. Egzos doki kell, az orszagban talan van beloluk vagy 3, szoval utazni is kell sokat, ha epp a varosodban nincs, de zsebbenyulos is a sztori.

2022. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg 2 hullámost? Ők is 10-15 évig tudnak élni. A nimfa már 20-30-at. Minél nagyobb annál komplexebb, hosszabb életű. 10 év múlva is belefér az életedbe? Mi van ha elutaztok?

Ha egyedül van szexuálisan frusztrált lesz ami miatt támadhat is és egy nagyobb fajnál akár varratokat igénylő sérülést is okozhat. Azonnal kidobod szerencsétlent. Hát kell ez neked? Ha sosem volt még papagájod, kezdj hullámosokkal.

2022. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kis es nagysandorok rikacsolása akar 1 km re is elhallatszik..anyadek megőrülnek 2 nap utan...hely nagy kell nekik merthogy 2 kell.
2023. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!