Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájomat hogyan...

Hullámos papagájomat hogyan szoktassam kézhez?

Figyelt kérdés
mindíg kiengedem a szobámba naponta több órát van kinn de most már azt megszokta hogyha meg akarom fogni visszarepül de nem száll rá a kezemre még akkor se ha a kalitkában van, kaját se fogad el a kezemből mit tegyek.van valmi bevett taktika a kézhez szoktatáshoz?
2010. szept. 29. 12:08
 1/3 anonim válasza:
a hullámos papagájhoz nagyon sok türelem kell. nekem volt már 2-szer is, ők kézhez lettek szoktatva és ki voltak engedve. a mostani Csipikémet már nem merem kiengedni, mert félek hogy megsérül, félek, hogy már elfelejtett repülni és összetöri magát. sokat kell beszélni a papagájjal, és utána úgy kell kézhez szoktatni, hogy az ujjadat rakd a kis lába alá óvatosan, sok türelemmel, amíg rá nem áll közben beszélj hozzá és úgy próbáld kivenni a kaltikából, ne csak kiengedd. és akkor utána ezt minél többször ismételd meg. ha már eljutottál odáig hogy kint van, úgy hogy te vetted őt ki az ujjadon van, akkor ha elrepül, valahova leül akkor újra próbáld csalogatni az ujjadra. később már magától rád is fog repülni. sok sikert!
2010. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 hullámosom és nem akarom egyáltalán megszelidíteni mindig ki támasztom a kapuját a kalitkának és kijönnek repkednek utána meg addig kergetem amég vissza nem mennek :) (kb 10percig) a szelídítéssel meg nem is próbálkoztam én mert párban tartottat elég nehéz lenne de aranyosak egyik alig tud repülni most tanulgat:)
2010. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem 4 hullámosom volt. mindegyiket ugy szoktattam készhez, hogy egy olyan helységbe engedtem ki őket, ahova nem tudtak leszállni vagy rászállni valamire, max a földre. igy nem volt más választás,minthogy rám repüljenek. eddig bevált!
2010. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!