Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet ez?

Milyen madár lehet ez?

Figyelt kérdés

Nagyságra kicsivel kisebb, mint egy rigó és kicsivel nagyobb mint egy veréb - viszont alakra inkább egy verébre hasonlít. Barna színű tollazata van, a mellén lévő tollazat sárgás, egyszínű, mintázattól mentes. A farktollai közepesen hosszúak, egyenesek, a madár csőre pedig alig hosszabb mint egy verébé, viszont annál keskenyebb és ha jól láttam, lefelé enyhén görbül.


Ha valaki nagyjából ezek alapján be tudná azonosítani az adott madarat, annak nagyon hálás lennék!


2022. dec. 31. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs közte?


[link]

2022. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, ilyenkor egy kép megoldás lehetne a problémára, avagy keresni egy hasonló típusú madarat. Én szeretem a madarakat(is), de nem vagyok szakértő.
2022. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

A felsorolt madarak közül az általam keresett leginkább a fülemülére hasonlított (első körökben én is azt gondoltam róla, amikor először láttam) legalábbis kinézetre és alakra.


De arra emlékszem hogy nem volt ilyen tarka színű tollazata. Ahogy mondtam, egységes barna színű tollazata volt, csak a hasán volt egy sárgás rész, mindenféle mintázat nélkül. A csőre pedig sötét, feketés színű volt.


Még annyit tudok elmondani, hogy a madarat egy nagy tarlós puszta közepén találtam. (Erdő és fák, sehol a környéken közel és távol több km-es távolságban, csak magas fű és haraszt és elszórva néhány csipkebokor.)

2022. dec. 31. 14:25
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Esetleg valamilyen gébics?

Mitől pusztult el?

2022. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

# 4


Igen, talán a "Lanius collurio", azaz a "Tövisszúró gébics" nősténye lehetett az, amellyel már többször találkoztam.


Nagyszerű, köszönöm a tippet!


"Mitől pusztult el?"

Nem pusztult el semmitől, nem tudom honnan vetted kedves 4-es? Én csak egyszerűen szeretem a madarakat és kíváncsi voltam hogy vajon melyik fajtával találkozhattam. 😉 (Minden esetre ment a like a jó tippért.)

2022. dec. 31. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:

A tarlós puszta közepén találtam kicsit azt sugallta, hogy halott volt, mivel az élő madarat az ember látja, nem megtalálja.

De örülök h sikerült beazonosítani.

2023. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!