Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A balatoni hegyekben erdő...

A balatoni hegyekben erdő szélén van egy kertem. Minden hétvégémet ott töltöm ha tehetem, szeretnék minél több cinkét oda szoktatni. Hogyan csináljam, ha csak hétvégenként jutok le oda?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak hetvegen jutsz el, akkor minek a sok madar? Ha odaszoktatod oket akkor mindig etetni kell oket. Mondjuk télen.


Ha teszel ki odukat akkor oda fognak koltozni. Ha nem lesz sok macska.

2022. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Vegyél cimkenyomtatót és ragaszd oda őket.
2022. dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Vagy én azt csinálnám, hogy facebook hirdetésbe feladnám, hogy cimkézésre keresek embereket. És néhány ezer forintért kiragasztanák neked.
2022. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vannak nagyobb etetők, amelyeket elég hetente egyszer tölteni.

Ha nincs ilyened, akkor nem érdemes etetni, mert ha elkezded, akkor egész télen folyamatosan kell csinálni.

B odút vegyél vagy készíts. Ha kicsi a kerted, akkor egyet tegyél ki, ha nagyobb, akkor kettőt is lehet, egymástól legalább 10 méterre. Azt már most is kiteheted, éjszakázni is belemennek a cinkék, tavasszal pedig jó eséllyel elfoglalja egy költő pár. Úgy tedd ki, hogy a röpnyílás lehetőleg keletre vagy délre nézzen.

2022. dec. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Adagolós etetővel meg lehet oldani. Másképp azért nem lehet mert megszokják az etetést, beépítik a napirendükbe és ha nincs kaja akkor nem tudják a napi szükségletüket megenni. A minuszos éjszakákon a testtömegük 10-20-30%-át elveszthetik a hideg miatt. Szóvsl ha nem megoldható a folytonosság akkor inkább ne.
2022. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne cinkeld a cinkéket.
2022. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kész is van az automata etető, mit tehetek bele? Másik: egy Kg nem füstölt szalonnát mennyi idő alatt esznek meg? Egyébként ha valami miatt nem megyek hétvégén, pld betegség, baleset, stb akkor a szomszéd szívesen besegít.
2023. jan. 3. 23:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Az szuper. Attól függ mennyien vannak. Fekete napraforgót eszik a legjobban, a lényeg h sótlan pörköletlen natur legyen. Abból nálunk naponta kb fél kg fogy hidegtől függően.
2023. jan. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyers szalonnát pld 2 kg az egy hétig elég lenne nekik? Sajnos nem tudom hányan lehetnek, elég komoly erdei vadászterületen van a kert, nagyon sok a ritka vadállat. Nagy pele, Parlagi sas, Sakál, Hiúz, stb
2023. jan. 8. 11:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Hiúz szerintem nincs.


Ha nagyon sokat teszel ki, akkor esélyes, hogy egy macska előbb levadássza. Egyben semmiképp ne tegyél ki túl sokat.


Alapból a fekete napraforgómag a jó, azt szeretik. Kisebb adagokban szalonna, ill lehet kapni golyókat.


Én azt csinálnám, hogy kiteszek két kisebb szalonnát és megnézném, hogy megeszik-e. Amúgy nincs kemény tél, ilyenkor elvannak a cinkék az erdőben.

2023. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!