Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem nagyon tudom, a hím...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Nem nagyon tudom, a hím hullámos papagájomat hogyan szelídítsem és tanítsam beszédre minél gyorsabban?

Figyelt kérdés
Kaptam egy hím,hullámos papagájt,és minden nap amikor otthon vagyok,próbálok benyúlni hozzá,hogy üljön rá az ujjamra,és próbálok beszélni is neki,csak nem mer ráülni a kezemre,pedig már két hónapja nálam van,és még nem beszél.Adtok tippeket ,ahhoz,hogy például ne féljen tőlem annyira,és hamarabb elkezdjen beszélni?Ha igen,kérlek írjátok le.Tudom,nem várhatom el egy madártól,hogy egyről a kettőre megszelídüljön,és beszéljen,csak már másoknál,2-3 hét,akár egy hónap után már kezesek és beszélnek.Csak ezért szeretnék tippeket.A hasznos válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.

2015. júl. 31. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
először is olvass el egy papagájokról szóló könyvet, olvass sokat a tartásukról. párban kell őket tartani, úgy lesz boldogabb madár. de ahogy látom neked sokkal fontosabb a te boldogságod, hogy beszéljen..tény, hogy egyedül tartva nagyobb rá az esély, de nem teszel neki jót.
2015. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a papagájok párban szeretnek jobban lenni,de az a baj,hogy 12 éves vagyok és anyukám nem engedi,pedig én mondtam neki hogy akkor gyűjtök magamnak pénzt,és abból veszek még egyet,de ez sem enyhítette a gondolatát,és ezt én is nagyon sajnálom.Meg szeretném ha szelíd lenne,és egy picit tudna beszélni is,és ezért tettem fel ezt a kérdést az oldalra.
2015. júl. 31. 10:22
 3/6 anonim ***** válasza:
hát ha már van ketreced akkor hullámos papagájt kb fillérekért kapsz. de olyan 1000 forintért is már. anyukádnak mondd meg, hogy a papagájod nem érzi jól magát így, nem fog sokáig élni ha nincs társ. azzal is érvelhetsz, hogy hangosabb lehet ha egyedül van, mert hívja a fajtársait. ha párban vannak akkor általában kevésbé zajosak. ha még mindig nem akarja engedni akkor is menj el a boltba és vedd meg(kérj nagyszülőtől pénzt) és kész. elengedni gondolom nem fogja! ennyit tudok tanácsolni. ha jobban érzi magát kezesebb lehet
2015. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó,nagyon szépen köszönöm,csak az a baj hogy ilyet meg nem merek tenni hogy megveszem mert fogok kapni érte.A pénzzel nincs is gond csak azzal,hogy szokott csipogni hangosabban is és őt ez nem zavarja egyáltalán.Meg nagyimnak volt papagája egyedül,és semmi baj nem volt vele,meg ráült nagyim szemüvegére meg minden,csak az a baj hogy ezt anya tudja,és ezért nem hiszi,hogy nem jó a papagájnak egyedül,pedig én is belátom,és már annyi mindennel próbálkoztam,és már kifogytam az ötletekből,meg minden,de én is látom hogy egyedül nem nagyon boldog. :( És ezt nagyon sajnálom.Egyébként meg kék színe van.
2015. júl. 31. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Elolvastattad vele, amit írtam? (privátban)

Meggyőzte? Még mindig ugyanazzal érvel?

2015. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vissza térve a kérdésre, nekem is egy hullámos papagájom van aki egy évnél fiatalabb, így nem lehet tudni fiú-e vagy lány... de nem ez a lényeg! Ha egyedül tartod és eleget foglalkozol vele akkor még lehet elég boldog, ha nem is annyira mint párban. Ha egyedül tartod sokkal kezesebbé tehető mint párban. Előszőr a kalitkán kivűlről próbálj hozzá közeledni, es amikor látod, hogy távolodik, állj meg és egy ideig maradj ott. Ezt próbálgasd egy ideig, majd előszőr csak dugd be az ujjadat, és tartsd ott pár percig. Egy idő után kényelmetlen lesz, de nem szabad feladni! Ha rá szált az ujjadra ne csinálj semmit, hanem ha olyan 5-ödszőrre is ráült, akkor próbáld meg kivenni a kalitkából. Így amikor bedugod az ujjadat a kalitkába, azt hiszi akkor kiveszed, ezért lesz oka ráülni! Sok sikert!
2015. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!