Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Teljesen vad hullámos papagájt...

Teljesen vad hullámos papagájt hogyan lehet lecsillapítani, mit tegyek?

Figyelt kérdés
egy hete vettem, azóta csak vizet és kaját cseréltem neki, viszont rettenetesen fél ha benyúlok kicserélni a kajáját a kalitkába repked összevissza attól félek összeveri magát. nem tudom mit tegyek. így még a leendő párjához sem merem berakni. arról nem is beszélve jó lenna ha legalább attól nem lenne halálfélelme ha benyúlok a kalitkába kaját cserélni. mit tegyek?
2023. febr. 8. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Kereskedésből való? Mennyi idős lehet kb?
2023. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, kereskedésben vettem. fiú és most kékül be az orra, nem tudom ez milyen kort jelent náluk
2023. febr. 8. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ülj le a ketrece elé és beszélj hozzá,hogy szokja a hangod majd fokozatosan kezd el a kezed felé tenni a ketrecen kívül,ha már nem fél akkor nyúlj be hozzá.Esetleg valami kajcsival megpróbálhatnád magadhoz csalni hátha jobban megkedvel.Szép lassan,óvatosan és türelmesen bánj vele,mert ez a folyamat nem 2 nap alatt fog megtörténni.
2023. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Papagáj tenyésztők egy része éppen csak eteti-itatja, de nem foglalkozik velük, a félelem a hálótól pedig bennük van. Ezt csak türelemmel lehet rendbe hozni.
2023. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
#1 vagyok. Hát, többekközt ezért sem jó ötlet kereskedésből madarat venni, de bízzunk benne, hogy egészséges és fiatal. Még 1 hétig maradjon külön a leendő párjától, mert 2 hét karantén kell. Aztán kalitkástól, fokozatosan tedd egyre közelebb az új madarat a "régebbihez". A kereskedésben is fajtársakkal volt, így ahhoz szokott, nem az egyedülléthez. Mikor már úgy látod, minden oké, érdeklődnek egymás iránt, nem agresszió, vagy félelem van bennük, engedd össze őket, nyisd össze a 2 kalitkát. Hagyd, hogy saját maguk barátkozzanak meg egymással. Ha a meglévő madarad szelíd, akkor egy idő után az új is könnyebben fog nyitni feléd. A lényeg, hogy elfogadják egymást, meglegyen köztük a bizalom és az új madár nem fog félni attól, amitől a másik sem fél. Nyilván ehhez te is kellesz, fokozatosan ismerkedjetek meg ti is, próbáld kézből etetni, nyugodt hangon beszélj hozzá, ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne nyúlkálj a kalitkába, ha nem muszáj. Ami még fontos, hogy kereskedéses madárnál az sem biztos, hogy röpképes, úgyhogy ezzel is majd óvatosan.
2023. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!