Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan érdemes elhelyezni...

Hogyan érdemes elhelyezni lakásban papagájokat, hogy azok ne szemetelhessék tele az egész környezetüket?

Figyelt kérdés
A gyermekeim kedvéért 2 nimfapapagájt, és 2 rózsásfejű törpepapagájt tartunk nagyobb kalitkákban egy panellakásban. Sajnos, a környezetük folyamatosan csupa piszok. Ötleteket kérnék, hogyan helyezzük el a kalitkákat, hogy a lehető legkevesebb piszok legyen körülöttük?!
2023. febr. 14. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Ahova el lesznek helyezve ott piszok lesz . Előre kellett volna gondolkozni. Remélem ki vannak engedve minden nap!

Én is kaptam papagájt 8-10 évesen és minden nap felporszívóztam a kalitkájuk alatt. Legyenek magasan. Mellette voltak halak és egy egér is meg kesőbb zebrapintyek és egy galamb. Ha 10 évesen meg tudtam oldani gondolom nektek is sikerülni fog. 2 szobás panelben.

2023. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%

1-es!

De aranyos vagy!

Mennyi kis állatkád volt neked, cukik lehettek.

A papagájok azért kicsit szemetelnek, én is úgy gondolom.

De, ha szereti őket az ember, akkor nem fáradtság takarítani utánuk, és tartani is csak úgy érdemes, ha szereti őket az ember.

2023. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Es amikor naponta ki vannak engedve es repkednek, mit csinalsz veluk? Akkor is ossze-vissza piszkitanak, nem?

A madartartas ilyen. Koszolnak, takaritani kell. Ha a gyerekeide, azt gondolom, hogy be kene oket fogni vegre es igenis gondozzak a madarakat, es takaritsanak is utanuk.

2023. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A papagaj bizony koszt csinal, tok mindegy hova teszed. A tollai folyamatosan cserelodnek (fel napokat tollaszkodik, van eleg tolla az biztos), a kalitka aljan a homokot, uruleket felcsapkodja es kiszorja, az eleseg hejat szinten szetszorja. Amikor kiengeded reptetni (mert ugye kiengeded?), akkor aztan vegkepp kosz lesz, mert megcsipkednek mindent, szobanovenyt, papirt cincalnak, ide-oda kakalnak.


Ez ilyen, ezzel egyutt kell elni. Ha ez neked ujdonsag, akkor sajnos csak azt tudom irni en is, hogy korabban kellett volna utananezni mivel jar, es nem a gyerekek kedveert beszerezni az allatokat - vagy befogni oket is takaritani, meghozza rendszeresen.

2023. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk egy magas madárház volt, aminek az alsó felét becsomagoltuk.:)

Így csak kevés jutott ki.

2023. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

2#

Köszönöm:)

Az tény hogy mire végeztem az összessel azért eléggè elfáradtam. . De valamennyit a szüleim is segítettek. Aztán kamaszkènt madármentésbe kezdtem, az akkori takarításokat nem is részletezném:)

Ha haverok jöttek mindig röhögés volt, volt egy sánta tyúk aki minden nap tojt de váratlanul tehát az ember a lába alá kellett nézzen. Ha a zuhanyzóba akartak menni akkor meg ott lakott az éppen illetékes varjú:D

Időnkènt galambok szálltak be az ablakon kajálni.

2023. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

#7:

......BIRDMAN! Te vagy az?! 🤩🤩😂

2023. febr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Velejáró dolog, jó reggelt kívánok. Minden állat kosszal jár, ebbe nem gondoltál bele?! Ha kiengeded őket, márpedig közelező lenne, akkor az ürülék feltakarítása is probléma lenne számodra gondolom. De úgy vélem a leírásból, hogy csak dísznek vannak, a gyerekek kedvéért, szóval 0-24 be vannak zárva szerencsétlenek. Ezek után mit vársz tőlük? Nyilván minimális élettérben méginkább szemetelnek..
2023. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
A kalitka aljára lehet tálcát venni...
2023. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
61%
Sehogy. Rendszeresen takarítani kell.
2023. febr. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!