Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezekkel a pofátlanul elszaporo...

Ezekkel a pofátlanul elszaporodott dolmányos varjakkal nem kéne már valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2-3 évben megtelt velük Budapest, csapatokban kárognak, kukáznak, emberekre is rátámadnak, elűzik a kisebb madarakat. A Margitszigeten már lassan nem lehet sétálni egy normálisat, mert százasával repkednek és kárognak, ijesztően nagytestűek.

Társasházi részeket is összepiszkítják, kitúrják a kukákat, felrepkednek a háztetőkre.


Emellett ott vannak a galambok is, őket nem kell bemutatnom, az embernek már a saját erkélyét is be kell hálóznia, mert nem reagálnak semmilyen műbagolyra, cd-re meg egyebekre.


Biztos, hogy ez a normális és be kell hódolni az ilyen trash-madaraknak? Ha a patkány-, csótány- és szúnyogirtást olyan komolyan veszik, ezzel miért nem foglalkozik senki? Ugyanaz a kategória. Persze ha fognék egy légpuskát és elkezdeném gyéríteni őket, rögtön megjelenne a hatóság meg a sok mocskos állatvédő.



2023. márc. 16. 13:24
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
62%
Nem.
2023. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%

Ne feledd, ők voltak itt hamarabb. Mind a galambok, mind a varjak. Mi tapostunk emberek páros lábbal bele az ő életterükbe, nem ők a miénkbe...


De tudod, nem kéne az embereknek mindenféle élelmiszereket el- és kidobálniuk, etetniük kedvtelésből pl. a galambokat, és akkor talán nem szoktak volna ennyire az emberhez, és szinte már függnének tőlünk.


A varjú nem hülye, nem véletlen és sportból unaloműzésként kukázik, van oka rá, ugyanis megtanulták ott található mindig valami falat.

2023. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne tenni, ha mondjuk nem szórnának ki élelmiszert az utcára az emberek, de amíg vannak idős nénikék, akik kihajigálják a felaprított kenyeret a madarakat etetni, addig nem nagyon várhatunk javulást (itt most nem részletezném, hogy amúgy miért nem tesz jót nekik a kenyér, de karácsony után még bejglit is találtam a panelünk előtti parkban, nem a kukából lett kiszedve, attól messzebb volt). Lehetne fedett kukákat tenni mindenhova, de az csak részmegoldás. Azzal még az etetés nem szűnik meg. Egyébként a varjak szeretik a kutyakaját is, volt, amelyik bepróbálkozott, mikor a kutyámmal tréningeztem egy futtatóban, hátha kap ő is a jutifalatból, amint a kutyám észrevette a szemtelen tollast, felkergette a fára.
2023. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%

A galambok ragaszkodnak az élőhelyükhöz. Annak idején az ember hozta őket a településekre, aztán amikor megunta a tartásukat, szabadon engedte őket, ők pedig megtanultak megélni az ember nélkül.

A varjak azért szaporodtak így el, mert a településeken található tetemes mennyiségű élelmiszerhulladék remek táplálékforrás nekik. Mivel okos madarakról van szó, megtanulták, hogyan juthatnak hozzá egyre többhöz, ezért tanulták meg a kukákat is kirámolni.

Ezekből is látszik, hogy mind a galambok, mind a varjak jelenlétét maguknak köszönhetik az emberek.

Embererkre akkor támadnak a varjak, ha azok a fészkük közelében járnak.

Hogy nagytestűek és kárognak, az maximum neked nem tetszik, ilyenek és kész.

A dolmányos varjút lehet gyéríteni, de sokkal észszerűbb lenne nem szemetelni, fedeles kukálat kitenni stb.

2023. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Én viszonylag közel lakom a Dunához.

Pár éve azért lett hirtelen szokatlanul sok varjú a lakótelepen, mert a Duna-parton lakópark épült, és kivágták a nyarakat, fűzfákat, amin addig fészkeltek. Nem maradt más lehetőségük, mint beljebb jönni a lakótelepre.

Sokszor azért jönnek városias környezetbe, mert az eredeti élőhelyüket feldúlják, és nincs más választásuk.

Engem pl. a Margitszigeten sokkal jobban zavarnak a bokorba sz-ró csövesek, randalírozó bringóhintósok, neveletlen kutyák, dajdajozó emberek. Kevésbé is illenek az ilyenek a zöld környezetbe, mint pár madár.

2023. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már ezt a gagyi dumát, hogy ők voltak itt hamarabb, blablabla. Sehol nem voltak eddig a varjak, az utóbbi kb. 3 évben szaporodtak így el.

Még is ki a f*szom tiport bele az életterükbe, mikor egy egyszerű városi panellakó vagyok, aki a 90-es évek elején született?

A patkány is régóta velünk van már, az ő életterüket akkor miért nem kell ennyire tisztelni? Ezek is ugyanúgy patkányok, csak szárnyuk van.


Ezek azért lepték el a várost, mert így könnyen jutnak kajához, nem kell már a régi vadásztudásukat használni, egyszerűen elkényelmesedtek. C. kategóriás testvéreinkhez hasonló élősködő életmódot folytatnak.


Az etetés abbahagyása nyilván nem megoldás, a hülye nyuggert úgysem lehet eltántorítani tőle, mert akkor támad a banyatankkal meg leszavaz valamelyik n+1-edik kommunista utódpártra, aztán rettegnek tőle politikusék.

Amire gondolok, pl. fogamzásgátló eleség kihelyezése, fészkek leverése...stb.

A budavári ö kormányzat elkezdett valami hasonlót, de semmi etedménye, nem hsllani felőle azóta sem.


[link]

2023. márc. 16. 15:13
 7/35 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, lehet, hogy ez az ostoba betonozás, lakópark építés is közrejátszik. De most én mi a francot tudok ez ellen tenni? Akkor is idegesítő, hogy egy 40-50 milliós lakást "dobhat a kukába" az ember, mert a büdös galamboktól sehogy nem lehet megszabadulni, minden reggel 5-kor a berregésükre kell ébredni, minden csupa toll meg szar.
2023. márc. 16. 15:17
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Hú te aztán nagyon tele vagy gyűlölettel, kérdező.

"könnyen jutnak kajához" - Igen, és ki dobálja el a kaját? Na? Bizony, hogy az ember.

A galambok búgására ébredsz? Az sokkal jobb, mint az autókra, esetleg hajnalban hazatántorgó részegek gajdolására ébredni.

A párkányra tegyél galambriasztó tüskét, akkor nem piszkítják össze.

Fogamzásgátló eleséget nem helyezhetsz ki, mert azt más, védett élőlények is megehetnék.

"Sehol nem voltak eddig a varjak, az utóbbi kb. 3 évben szaporodtak így el." - ez pedig nettó hülyeség, maximum te csak az utóbbi három évben vetted észre őket.

A környezetedben tegyél azért, hogy távol tartsd őket, ha már ennyire zavarnak. Bár benned alapból lehet egy halom frusztráltság és gyűlölet, amit most épp néhány madárfajon vezetsz le.

2023. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Igen, az ember dobálja el, de ha én nem dobálom el, akkor mi a francot csináljak még? B*sszam pofán a kocsma előtt lebzselő részeg prolikat, mikor eldobálják a szarjaikat, vagy a nyugdíjas nénit, aki a kenyeret dobálja? A magadfajta jogvédő mentalitású embereknek az sem tetszene.

Alapból nem értem, hogy mi a franc ez a sok szemét a budapesti lakótelepeken, a parkolókban, parkokban, ablakok alatt? Tényleg így élnek emberek, hogy ami nem tetszik nekik, kib*sszák az ablakon? Én keleti városból származom, de ez még ott sem volt divat, de a pesti tahó úgy látszik ezen a szinten van. K*rvára el van kényelmesedve és sokat képzel magáról a pesti proletár réteg. Gondolom ők azok, akik harsogják a "pesti értelmiség" dumát, mert aki valóban értelmiségi, az nem akarja mások orra alá dörgölni mindenáron. Na mindegy, ez csak zárójeles gondolat volt.


A tüskék, műmadarak, egyebek szart sem érnek, hiába hangoztatod, próbáltam már mindegyiket, 2 nap alatt megszokják.

És nem, nem zavaróbbak az autók, dajdajozók sincsenek szerencsére, ez is egy undorító magyar mentalitás, hogy ha van egy probléma, azt azzal oldjuk meg, hogy egy mégrosszabbra gondolunk és annak örülünk, hogy nincs.


Kíváncsi vagyok, hogy nálad egyébként vannak-e galambok, támadott-e már meg zuhanórepülésben, csapkodó, károgó, csőrével koppintó varjú, vagy csak egy kényelmes helyzetből okoskodsz. Engem ez az egész a c. jogvédők szövegére emlékeztet, akik 2.,12. kerületi villálból pofáznak, hogy Borsodban hogy kell együtt élni a rejtett erőforrásokkal.

2023. márc. 16. 17:40
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezt benézted, nem egy II. kerületi villából pofázok a fotelből, hanem egy pesti lakótelepen lakom. Galamb, ajaj, de még mennyi van, az épület egy része miattuk van behálózva, akinek meg klímája van, annak állandóan mondják, hogy rakjon rá galambvédő tüskét (érdekes, itt működik. A műmadár nem, azt megszokják hamar). Sok a dolmányos varjú, szarka is. Szemét is van, igen, bár ugyanezt látom vidéken is. A galambbal nem tudsz mit kezdeni, mert az már kizárólag emberi településekhez alkalmazkodott madár, továbbra is azt tudod tenni, hogy a saját környezetedet rendben tartod, nem dobálod el a szemetet, esetleg még fel is szeded, amit másvalaki eldobált, és akivel lehet beszélni, azt szintén erre bátorítod (mielőtt megint azzal jönnél, hogy csak kényelmes helyzetből beszélek, én évente többször járok olyan programokra, ahol élőhelytakarítás, szemétszedés van). Egy tiszta, rendezett környezet másokat, de legalábbis az értelmesebb embereket arra inspirálja, hogy megőrizzék a tisztaságot. Nem mondom, hogy ezzel minden problémát meg lehet oldani, de lehet javítani a szituáción. Nem a madarakat kell hibáztatni olyasmiért, amiről nem ők tehetnek, hanem a kiváltó okkal kell kezdeni valamit.
2023. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!