Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 éve van két hullámos papagáj...

1 éve van két hullámos papagáj együtt, de a tojót el kellett különiteni mert sokat öklendezik és olyan mintha beteg lenne. Most nagyon hiányolják egymás társaságát, mennének egymáshoz, igy nem fognak belehalni egymás hiányába?

Figyelt kérdés

Április 3-ra van időpont a dokihoz, ezt megpróbálom előrébb kérni.


Sokat öklendezik, és valami váladékot is találtunk az etetőn.


Ez lehet fertőző?


2023. márc. 26. 19:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A begytartalom felöklendezése a fióka táplálás egyik mozzanata, talán valami zavart ösztöncselekvés lehet.
2023. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És ezt mivel lehet gyógyítani? Ma külön raktam öket. Érdemes volt ezt tenni? Tojás nincs.
2023. márc. 26. 20:17
 3/21 anonim ***** válasza:
Légzése normális? Nem billegeti a farktollát, nem sipol, semmi ilyesmi? Ürülék mennyisége és színe normális? Bágyat, gubbaszt, vagy aktív, mozgékony? Eszik rendesen, vagy csak turkál?
2023. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az én kis papagájom is szokott öklendezni amikor valami fényes dolgot talál. Annyira behergeli magát, hogy egy idő után elkezdi etetni a tükörképét, aztán visszaszedi. Szerintem nincs ezzel semmi baj.

Én nem választanám szét őket. Papagájok szokták egymást is etetni.

2023. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Légzése normális, ritkán enyhén fel ke bilkeg a farktolla,de nem vészesen, nem sípol. Ürülék normális, nem gubbaszt, többször látom, hogy álmos,dél körül kora délután alszik,de aktív is napközben,viszont mostanság nem látom, hogy egy lábon pihenne, eddig mindig 1 lábon pihizett, néha csak turkál előszőr, de utána eszik és iszik rendesen.
2023. márc. 26. 20:44
 6/21 A kérdező kommentje:
Versele Laga prestige premium magot esznek, szintén versele laga homok van lenz nekik abból esznek mindig, és ugyanugy versele csőrkoptatót adok Nekik.
2023. márc. 26. 20:47
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj vele, jón koszton van. Érdekes ez az egy lábon állás, mert a mostani papagájom 8 éves és soha nem áll egy lábon, még akkor sem amikor alszik. Előző papagájom pedig egy lábon imbolygott álmában. Én a tojás héját kávédarálón ledarálom és azt is szórok a homokra. Nagyon szereti.
2023. márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ezek szerint felesleges volt szétszedni Őket? Ami nem tetszik az a fehéres-átlátszó váladék szerűség.
2023. márc. 26. 20:58
 9/21 A kérdező kommentje:
2023. márc. 26. 21:00
 10/21 anonim ***** válasza:

Pontosan ilyet csinál az én papagájom is. Csurog le a rácson sokszor.

Nincs ezzel semmi baj. Ha eszik szépen, tollászkodik rendesen, nincs hasmenése, a tolla szép és nem összetapadt, akkor egészséges a papagáj.

Ha párban voltak nem tanácsos szétszedni őket, mert megviseli a lelküket és depis lesz.

Nálam egyszer volt párban papagáj és az egyik meghalt, már elég idős volt és a másik olyan depis lett, hogy a hasán kezdte kitépkedni a tollait. Gyorsan kapott egy másik lakót és utána már nem tépkedte magát. Lelkük van ezeknek a kis madárkáknak.

Nálam most tollváltás van és ilyenkor nem repked annyit, visszahúzódóbb lett. Tele van tokjával a feje is.

2023. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!