Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 db f.rigó képes kinevelni a...

1 db f.rigó képes kinevelni a fészekaljat?

Figyelt kérdés

mert nálunk van egy f.rigó fészek, szépen cseperedtek de az utóbbi 2 napban az apamadarat már nem látni, csak az anyát, aki eddig csak a fészekben kotlott, most már neki kell kirepülni és élelmet szállítani, a fészekben 2 kicsi van, de már rendesen kitollasodtak, de szerintem még nem készek a fészekhagyásra


kérdés mi legyen, van így esélyük, vagy vegyem ki őket, vagy csak az egyiket vegyem ki?



2023. ápr. 26. 00:13
1 2 3
 11/27 NTBS ***** válasza:
100%
Hagyd őket békén.
2023. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
még élnek, akkor el tudja látni őket
2023. ápr. 26. 23:50
 13/27 anonim ***** válasza:

Nagyon kedves tőled, hogy figyeled. Sajnos gyakori az egyik szülő/szülők elhalálozása. Ilyenkor csökken a túlélési esély és előfordulhat h a megmaradt szülő elhagyja a fiókákat mert nem győzi. Nálunk tömbház környékén volt ilyen. Mikor jöttek ki a kisrigók, a macska leste őket és támadni akart. Az anyuka hősiesen vedte őket és a macska meg is ölte. Harmadikon lakunk tehat mire leértem, keszen volt...az apuka folytatta tovább a 2 fioka etetését, de sajnos őket is utólerte a végzet, az egyik eltűnt a másikat a szemem láttára fogta meg a macska. Hiana rohantam nyaktörő sebességgel. Nagyon mérges voltam a rohadt kövér macskára. A rigópapa egyedül maradt és felült egy oszlop tetejere és szó szerint gyászolt, teljesen maga alatt volt. Nekem is potyogtak a könnyim ahogy láttam ott ülni magábaroskadva. Neha halkan hívta a fiókákat, mintha deliriumban lenne.

Ezért kellene legalább fiókaszezonban bezárni a macskákat a házba.

Ha észrevehetően eltűnik, a fiókákat melegíteni kell, illetve élő lisztkukacot vásárolni (NEM csontit!!!!) és azzal etetni amig szakértők kezébe kerülnek.

2023. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

#13 Nagyon jó ember vagy. Jó volt olvasni, amit írtál.

(És igen, a macskatartás úgy korrekt, ha nem kapdoshatják el a madarakat kényükre-kedvükre...)

2023. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

ma elhagyták a fészket, előtte még az apamadár is előkerült amikor az anya elkezdett riadózni a macska miatt, pár métert tudnak repülni, faroktoll még nincs kifejlődve


ilyenkor már nem ennek vissza a fészekbe?


ez az első fészekalj lehetett?


utána lesz másik ugyan azoktól ugyan itt?

2023. ápr. 28. 00:10
 16/27 anonim ***** válasza:

Nem mennek már vissza, nem is szabad őket vissza tenni.

Lesz még egy fészekalj szerintem.

Egyébként a makkákra se kell haragudni,ez az ősi ösztönük.

Szeretem a fekete rigókat,ahogy minden állatot szeretek,

de ha megfigyelitek már több van belőlük mint verébből.

Szóval nem árt ott se egy kis szelektáció.

2023. ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Ez nem azt jelenti, hogy annyira sok feketerigónk lenne, verébből lett kb 30millióval kevesebb európában. Nagyjából a felük eltűnt. :(
2023. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

már újítják fel a fészket a következő turnusnak


más

cinegénél a fészekhagyás hogy zajlik, 2 napja pár percenként vitték az ételt nekik, tegnapra meg nem láttam és a kicsik hangját se lehetett hallani


vagy kirepültek vagy történt a szülővel vmi és éhenhaltak

2023. máj. 4. 00:18
 19/27 A kérdező kommentje:
írjatok!
2023. máj. 5. 00:59
 20/27 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos a teljes fészekalj elpusztult..

Sok oka lehet

Ha 2 napja csend van akkor baj van illetve mar késő

Próbálj meg belenézni a fészekbe

2023. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!