Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen hernyóval lehet madár...

Kevin3762789 kérdése:

Milyen hernyóval lehet madár fiokát etetni???

Figyelt kérdés
2023. máj. 16. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem mindegyik fajta ízlik nekik.
2023. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Viaszmolyt a legegyszerűbb tán beszerezni (kisállatboltban találsz), de ha elárvult fiókát találtál, minél hamarabb vedd fel a kapcsolatot egy megfelelő szervezettel.
2023. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon feltűnő színezetű hernyókat nem érdemes neki adni, mert az élénk színek azt jelzik, hogy az adott hernyó mérgező. A szőrös hernyók is sokfajta madárnak okoznak gondot, kivétel pl:a kakukk. Az egyszínű zöld vagy barna, csupasztestű hernyók már biztonságosan adhatóak, a szüleik is ezeket gyűjtik nekik.


De egyébként nagyon erősen kétlem, hogy a növényzetet pásztázva találsz annyi hernyót amennyit egy ilyen fióka igényel. Sokkal egyszerűbb állatkereskedésekben beszerzett rovarokkal, lárvákkal etetni. Elég nagy választék van belőlük: vándorsáska, tücsök, csótány, lisztkukac, viaszmoly hernyó, gyászbogár lárva(kicsit megroppant mert élve harap). Csontit(légy lárvája)viszont semmiképpen sem szabad adni mert túlélheti a gyomorsavat és ki is fúrhatja magát. Feketerigó fiókának gilisztát is lehet adni(horgáazboltból vagy kertből).

2023. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Mi lisztkukacot adtunk anno.
2023. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
selyem hernyóval :)
2023. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
82%
Milyen madár? Mekkora? Találtad valahol? Sérült?
2023. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem egy hernyó se eszik madárfiókát.


Olvasd már vissza a kérdésed...XD

2023. máj. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom mert csak tökös szinte csupasz a szeme már nyitva van kéri a kaját szedtem pár barnásos hernyót de holnap venni akarok valamilyen hernyót neki azért kérdeztem akkor a selyem hernyó vagy viasz hernyó elöre is köszönök mindent
2023. máj. 16. 17:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsi tökös nem " tökös" bocsi
2023. máj. 16. 17:55
 10/12 hajni.masz válasza:
79%
liszt bogár lárváját nyugottan ehtik,ezt könnyű is beszerezni.
2023. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!