Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valaki nevelt már föl balkáni...

Kevin3762789 kérdése:

Valaki nevelt már föl balkáni gerle fiokát ? Az kérem írja meg hogy hogy kell lépésröllépésre .

Figyelt kérdés
2023. jún. 13. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

1. Kikeresed a hozzád legközelebbi madármentők számát.

2. Felhívod őket, és megbeszéled velük, hogyan tudod eljuttatni hozzájuk a fiókát.


Ne próbáld te nevelni, mert fiókát gondozni az erre szakosodott állatmentőknek is kihívás, náluk is nagy a rizikó, hogy elpusztul a fióka!

2023. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy nem minden madármentő fogadná. Én pl a mályi madármentőket hívtam ilyen ügyben de elküldtek a f4szba
2023. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
#1 Nem nagyon fogadnak gerléket.
2023. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Hívd fel valamelyik madármentőt. Ha nem is fogadják, legalább tanácsot, útmutatást adnak. De tényleg nem egyszerű, ne keseredj el, ha nem tudod felnevelni. Ismertem egy komoly szakembert, aki próbált felnevelni balkáni gerlét, és nála is elpusztult sajnos.
2023. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel etessük a pinty-, galamb-, gerlefiókát?

A begytej-utánzat, "pempő" elkészítésének általam kipróbált módja a következő. Kávéskanálnyi búzagrízt, finom kukoricadarát, mozsárban megtört kölest kevés vízzel hirtelen felfőzök. (Nagyobbacska fiókáknak lehet szemcsésebbre készíteni, a felfőzés azért kell, hogy a magvak puhuljanak. Ilyenkor célszerű némi kölesszem nagyságú kavicsot, sódert is keverni hozzá, a zúza megfelelő működéséhez.) Lehűlés után keverek bele főtt tojás sárgáját, reszelt fehérjét (állati fehérjére minden fiókának szüksége van, ha ezt nem a begyváladékból nyeri, akkor másképp kell pótolni), apróra vágott zöldet (tyúkhúr, saláta), reszelt vagy apró kockára vágott sárgarépát. Ha pirinyó, tengelic- vagy zöldike-méretű fiókának kell, akkor ezt olyan sűrűségűre készítem, hogy műanyag mokkáskanálból lehessen adagolni a fióka csőrébe. Ilyenkor külön ivóvíz nem szükséges, hanem ebbe a pépbe lehet adagolni a vitaminokat, a kalciumot. – A nagyobb madárkáknak (galamb-, gerlefióka) olyan sűrűre érdemes készíteni a pépet, hogy kis golyócskákat lehessen formálni belőle, amit a fióka csőrébe dugdosunk. Ilyenkor külön adagoljuk az ivóvizet injekciós fecskendőből, amíg a fióka önállóan nem iszik.

Nem lehet eléggé hangsúlyozni a higiénia fontosságát! A kis fióka szinte ugyanolyan gondos kezelést igényel, mint egy csecsemő. Fontos az etetés előtti kézmosás, az edények, a csipesz rendszeres elmosása, az ivóvíz, a főzött eleség naponkénti cseréje (ha eltesszük a főtt tojást másnapra, akkor hűtőben tartsuk, etetés előtt szobahőmérsékletűre melegítsük fel). A természetben a fióka a szüleitől a begyváladékkal immunanyagokat is kap, ami őt a fertőzésektől védi; az ember általi mesterséges táplálásnál ez is hiányzik.

2023. jún. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, le a kalappal! ♡



Kérdező, ha nem tudsz vele mit kezdeni oszd meg a MADÁRMENTÉS facebook csoportban. Naponta min.4-5x kell etetni, és melegen tartani attól függ mennyire tollas.

2023. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
68%

Még hogy a gyakorin nem lehet normális választ találni.

Minden tiszteletem nektek, akik mások segítésére szánjátok az időt. Én csak kíváncsi voltam a válaszokra, és már nem az első eset, hogy korrekt, tisztelettudó, kedves emberektől olvastam.

Jól kezdődik a napom.🙂 köszönöm.

2023. jún. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senior Séf ***** válasza:
32%
A galambfélék ún. begytejjel táplálják a fiókáikat. Ennek hiányában elpusztulnak. Az állatmentőknek meg kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy egy invazív faj halálraítélt egyedével kínlódjanak.
2023. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó, tévedsz. És amúgy teljesen jól alakultak a válaszok amíg meg nem jelentél és tönkretetted ezt a csepp kis pozitivumot.
2023. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!