Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek hogy túlélje?

Mit tegyek hogy túlélje?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Madárfiókát találtam! Szerintem az erős széltől eshetett ki a fészekből. Mit csináljak hogy több esélye legyen a túlélésre??

Állatvédőket, madarmentő szervezeteket több alkalommal hívtuk már ilyen helyzetben, sajnos negatív tapasztalattal. Sosem jönnek a bajba jutott állatokért, ígérgetik, de nem érdekli őket igazán.

Mik a lehetőségeim?? Sajnos ahol találtam, nem vihetem vissza (remélve hogy a szülei megtalálják) mert az udvaron találtam, és a kutyám felettébb kíváncsi rá...az utcára sem tehetem, rengeteg a macska errefelé, reggelig sem bírná.

Csak gubbaszt, de ha az én macskám közelít felé (még kölyök, nem bántja) akkor fura, morgó hangot ad.

Csináltam neki biztonságos helyet éjszakára (házon belül) és tettem mellé vízet.

Mit tegyek még hogy túlélje? Mivel etessem??

Nem annyira pici, szeme nyitva, tollai vannak rendesen, és már próbálkozik a repüléssel. Nem tudom milyen fajta madár lehet.

Kérlek segítsetek, hogy segíthessek neki!

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 6. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Remélem zárt a doboz és a macska sem tudja kinyitni (kicsi macska is képes megenni a madarat).

Ha már tollas egyszerűen reggel engedd ki, rakd egy magas ágra vagy hasonlóra, nem igényel további gondoskodást.

2023. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem esett ki! Kirepült! Tedd vissza. A szülei etetik, a növényzetben bújik el, amíg nem tud repülni. Zárd be a kutyát, vagy neveld, hogy le tudd tiltani a madarak piszkálásáról. "tettem mellé vízet." - ebből is látszik, hogy nem értesz hozzá, így nem megmenteni fogod, hanem halálra ítélni. Légyszi, ne csináljátok már ezt, hogy összeszeditek a segítségre nem szoruló fiókákat...
2023. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

#2 Egyszer láttam egy "kiesett" fiókát egy fa alatt.

Nem nyúltam hozzá, hívtam az állatvédőket, az illetékes önkormányzatot, Madártani Egyesületet, de mindegyik csak annyit mondott, hogy ne nyúljak hozzá.

Másnap arra járva a fióka teljesen kimerülten feküdt a fa tövében.

Elhoztam, youtube-on néztem hasonló videókat, azok alapján etettem-itattam, majd egy hét elteltével,miután a szobában kezdett el repkedni (eleinte ügyetlenül, gyakran leesett), szabadon engedtem és elrepült.

2023. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
#3 Kiesett és kirepült fióka között van különbség! A kiesett elpusztul, ha nem mentik meg, a kirepült fiókát viszont ugyanúgy nevelik a szüleik, ha az ember nem avatkozik közbe, mivel direkt hagyták el a fészket. Idézem a Kérdezőt - "tollai vannak rendesen, és már próbálkozik a repüléssel." Tehát kirepült az adott fióka és nem szorul megmentésre. Szép történet a tiéd, de ilyen szempontból nem kapcsolódik a Kérdező által talált fiókához. Jelen esetben vissza kell tenni oda, ahol találta.
2023. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, külön helyiségben van, a macska nem férkőzhet a közelébe.

Rendben, akkor reggel kiteszem őt valahova, ahol talán jobb esélyei vannak.

Kedves 2-es, a kutya meg van nevelve, ő találta a madarat és nem bántotta! Ha ott vagyok vele hozzá sem nyúl! De ha esetleg nem látom, és probálna játszani vele a madár megsérülhet!

Kintrr olyan helyre teszem ahol a kutya sem éri el, macska meg nem jön az udvarra a kutya miatt, szóval remélem rendben lesz :)

2023. aug. 6. 23:35
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Ha ilyenkor találsz kiesett fiókát, azzal tehetsz akármit, nem fogja túlélni. Kései fióka. Nem tud eléggé megerősödni télire és elpusztul.

Viszont szerintem te egy kirepült fiókát találtál. Azzal semmi dolog nincs, el kell engedni, tud gondoskodni magáról.

2023. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Madármentés facebook csoportban posztolj róla képet ott azonnal meghatározzák mi legyen vele ha még él.
2023. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel kivittem és felrepült a tetőre. Ha odáig fel tudott repülni akkor rendben lesz :) köszönöm a válaszokat.
2023. aug. 7. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!