Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a bagolyfiókával?

Mit csináljak a bagolyfiókával?

Figyelt kérdés

Valahogy lekerült a talajra a tesója mellől a 6-8 méter magasan lévő fészkükből. Olyan fejlett kismacska méretű, de még bolyhos tollazatú. Szárnyai elég nagyok már a testéhez képest. Érdekes magas, éles rövid hangon kommunikálnak egymással és az anyjukkal/apjukkal.

Könnyedén meg tudtam fogni a pulcsimmal a talajon ücsörgő fiókát. Mit csináljak vele, hogy se a macska, se a róka ne tudja bántani? Felvigyem a padlásra? Eléggé ügyetlenül mozog még. Könnyen lepottyan mindenhonnan.



2023. aug. 9. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol laksz? Vagy mályi madármentők, vagy a helyileg illetékes nemzeti park természetvédelmi őre, vagy a Fővárosi Állatkert madármentői stb.
2023. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
2023. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom visszatenni a fára, csak kellene alá valami fészekszerű, amiből nem tud kipottyanni.

Szerintem hárman lehettek a fészekben és az egyik tesó "kirepüléskor" egy alacsonyabb ágon landolt, mert onnan hallottam a jellegzetes hangját. A harmadik még a fészekben toporgott és kukucskált lefelé, miközben "beszélgetett". Remélem túlélték az éjszakát.

2023. aug. 10. 06:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kosárban próbálhatod meg visszaakasztani vagy felakasztható virágcserépben.

Valószínűleg fészekhagyók, akik röpképesség előtt kijönnek már és a szülők a bokrokban, ágakon etetik őket. Madármentés facebook csoportba tegyél fel képet róla meg a helyzetről ott perceken belül válaszolnak. De vissza kellene juttatni a szülei közelébe.

2023. aug. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Visszakerült a fára, egy gallyon csücsül és már kinyitotta az egyik szemét is reggelre. A másik még le van "ragadva". Az általam épített fészek nem jött be neki, a gallyon szeret kapaszkodni. Szerintem azért is került le a talajra, mert tegnap még nem látott semmit, mivel mindkét szeme le volt ragadva.

A tesója szépen üldögél egy másik fán. Ő sokkal vékonyabb és kisebb a feje, de nyúlánkabb a teste.


A fészkük története is nagyon érdekes. Egy balkáni gerlepár építette. Utánuk vörösvércsék költöttek benne, most meg a baglyok cseperedtek fel ugyanott.

Egy pár napja gyurgyalagot kellett mentenem szorult helyzetéből. Nagyon szép a tollazata. Az idén rengeteg különleges madár fordult meg és fészkelt a tanyánkon.

2023. aug. 10. 11:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2023. aug. 10. 11:30
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ma reggelre levadászta valami a fiókát. A tesókat sem találtam sehol, de ők lehet hogy még élnek, mert sokkal ügyesebben helyezkedtek, rejtőzködtek a fészküket tartó fán.

Minden nap vissza kellett tennem a fára 9- étől kezdve ezt az egyet, mert folyamatosan lekerült a talajra. Nem tudott nyugodtan megmaradni, megbújni a lombok között.

Szerintem ragadozómadár végzett vele (és lehet, hogy a tesóival is). A parlagi sasok nagyon aktívak voltak egész nap.

Sajnálom szegénykét, elég cuki volt, de hát "farkastörvények" uralkodnak a vadonban. (Egy fotó és egy rövidke videó maradt fenn róla, semmi több.)

Talán a másik kettő még él, de ma napnyugta után már ők sem adtak hívó hangot, mint ahogyan azt az előző napokban tették.

Szerintem a helyi temető nagyobb biztonságot jelent a bagolyfiókák felnevelésére, mint ez a nagy nyílt és háborítatlan terep, vadászterület.

2023. aug. 14. 23:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom:(

Sajnos kevesen érik meg a felnőttkort.

Lehet hogy a szülők elcsalták a többi kicsit.

Igen a temető az egy kiváló hely a madarak számára.

2023. aug. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!