Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol tudok beszerezni egy...

Hol tudok beszerezni egy HOLLÓ-tojást, vagy egy hollófiókát?

Figyelt kérdés

Volt papagájunk, de kinyírták a hollók. Most arra gondoltam, hogy megpróbálkoznék a hollótartással. It a környékünkön nincs sok holló. Tudnátok segíteni, hogy kezdjek hozzá?


Értelmes, kézzel fogható válaszokat szeretnék, ha nem nagy kérés.


Előre is Köszönöm!


2010. okt. 16. 21:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem értessz hozzájuk és még a papagájra sem tudtál vigyázni,inkább ne tarts állatot.Bocs!
2010. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Hollót? Védett madár!!! Tartása, tenyésztése, árusítása, befogása TILOS!
2010. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
A holló védett madár, sok évvel ezelőtt már egyszer ki is pusztították pl. a Pilisben, az Állatkertből vitték ki és vadították vissza őket. Az 1990-as évek végén a Budai-hegységben annyira szelidek voltak, hogy odajöttek hozzám. Ne akard tartani, mert feljelentenek. Tartsál pl. postagalambokat, jó fejek, okosak, intelligensek, ráadásul teljesen legális a tartásuk.
2010. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos sehogyan, ugyanis a holló védett állat. Egyszerű hétköznapi ember pedig nem tarthat védett állatot...
2010. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Először is: szerintem nem kéne hollót tartani, mert tudtommal védett (ebben nem vagyok 100%-ig biztos)

Másodszor, ha tojást szereznél valahonnan, akkor azzal mit kezdenél? Ha esetleg ki sikerülne keltetővel kelteni, akkor is egy ilyen fiatal madárfiókát szinte folyamatos felügyelet mellett kéne tartani.

Ha fiókát szeretnél,annak is felügyelet kell, és 2-3 óránként meg kéne etessed.

Szóval nem ajánlom :)

2010. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként a hollók dögöt esznek, nem az ölhette meg a papagájodat. Erkélyre, ablakba kitett kalitkából is kiszedi a madarat pl. a szintén védett, vadmerő ragadozó, a karvaly. [link]

A másik vakmerő ragadozó a szintén védett héja. [link]

2010. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Hogy a búsba sikerült egy hollóval (ami nincs is sok a környéketeken, ahogy írtad) kinyiratni egy hullámos papagájt? O.o Beengedtél egy hollót a lakásba? Kiengedted a papagájt a szabadba? Vagy hogyan találkoztak?
2010. okt. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

ehm...

Lehet hogy nem holló volt, hanem varjú.

Utánanéztem közbe, és valószínűleg varjú volt.

Hát teraszon volt a papagáj, egy baromi nagy kalitkában. Mikor kimentem hozzá, hogy megnézzem, láttam, hogy nincs meg. Gondoltam hogy varjú lehetett. Mert vannak varjúk, amikre azt hittem hogy hollók. Van egy pár, de nem sok. Csak néha ott tekeregnek a terasz körül.

2010. okt. 16. 21:39
 9/28 anonim ***** válasza:
88%

A holló védett állat nem tartható háziállatként,ha fészket rabolsz és lebuksz,téged megb"+!/nak,a madarat meg bevágják egy állatkertbe.

Egyébként a hollók nem járnak csoportosan papagájokra vádászni,talán inkább varjak voltak(azok nem védettek).Messziről hasonlítanak egymásra.

Pár éve volt egy hiradóban hogy egy fószertől lefoglalták a hollóját,örültek neki egy állatkertben mert az övék megszökött,de még ők sem foghatnak be maguknak.

2010. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
4%

A holló sose volt védett mivel kártevő elég sok helyen.

Járkálj olyan helyeken ahol rajokban találni hollót. a közelben lesz tojás is. persze ha az évszak is adott.

18/F

2010. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!