Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy házi tyúk, vagy egy...

Egy házi tyúk, vagy egy gyöngytyúk bír ki jobban egyedül kb egy hónapot?

Figyelt kérdés
Megviseli őket? mennyi idő, ami még nem? Kapirgálna, kertben lenne.

2023. szept. 18. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nade mit enne, inna? A kerti szeméttől nem marad életben! És miért?
2023. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk volt pár hónapig egy szem házi tyúkunk, teljesen jól elkapirgált egyedül, semmi gondja nem volt.


Azért volt egyedül, mert a szomszéd rohadt dög kutyája egyszer átszökött hozzánk éjszaka és kinyírta a teljes baromfiudvart - kivéve ezt az egy tyúkot, ő valahogy el tudott bújni. Szerencsére a kutya azóta megdöglött és nem is szerzett újat a szomszéd.

2023. szept. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: oh, pedig még traumatizálva is volt a kis túlélő. Köszi.
2023. szept. 18. 17:20
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nincs mit. :)
2023. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk három évig élt egyedül egy nagyon szép fekete kakas. Vígan elvolt egyedül három évig! Volt két testvére: az egyiket szintén egy beszökő rohadt kutya ölte meg, a másik meg korábban elpusztult betegségben.

Aztán, hoztam neki egy tyúkocskát. Onnantól azért szemmel láthatóan boldogabb volt a kakaska! Olyanok voltak, mint egy házaspár! 🙂

A sors iróniája, hogy egy kib@szott harci kutya ölte meg mindkettejüket tavaly márciusban... Sajnos, még két tyúkocskát is megölt...

Kihívtam a rendőröket, mert annyira ideszokott az a rohadt dög, hogy már fényes nappal is itt volt! Nem tudtam elmozdulni reghel hatkor, mikor kiengedtem a tyúkokat, mert itt ólálkodott!

Az emberektől félt, de a baromfikat mindent megölte volna...

Az utcában lakó nő tudott róla, hogy kijár a kutya, de le se tojta...

Amúgy elég vicces lett a kutya sorsa: a nő elvitte sétálni, elengedte és többé nem jött vissza...😅 Ezen úgy röhögtem, mikor megtudtam!

Azóta nincs másik kutyája és mi is körbekerítettük az egész telket.

2023. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, összességében elvan egyedül is minden baromfi, de társsal - vagy társakkal boldogabbak, mert társas állatok!
2023. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5: harci kutyát hagy kószálni az utcán a gazdája, nem semmi. Aki arra megy, nem tudja, hogy nem bánt (embert). Sajnálom a pusztítást.
2023. szept. 18. 17:51
 8/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
A tyúk valójában nem társas lény. Jól elvan társaságban, de a többi tyúk csak táplálékkonkurens. Ugyanez igaz a "gyöngyösre" is.
2023. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: Nahát, pedig azt hittem. Köszi!
2023. szept. 18. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyöngyös valószínű elrepülne, ha egyedül van. Vagy olyan helyre tedd, hogy le legyen hálózva. Repül, mint a fácán, nem nagyon házias.

A tyúk szeret egyedül lenni, hozzá szokik a gazdájához.

Nekünk egy korom fekete volt egyszer,úgy kaptuk és nem volt szívünk levágni olyan szép volt. Egyedül volt a kertben, nekünk karátyált.(külön aludt a fásban, 3 évig ) A hátsó udvarban volt még vagy 40 baromfi, velük nem vegyült.

2023. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!