Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt egy nöstény nimfapapgáj...

Kevin3762789 kérdése:

Volt egy nöstény nimfapapgáj om és úgy 2 hete vettem egy hímet hozzá ésmostanába tolazgatják egy mást stb és ma. Reggel vettem észre hogy a tojó kibe járkál az odubol és a bejárat őt is rágcsálja ész Ben van egy csomót az oduba lehet hogy tojni fog?

Figyelt kérdés
2023. okt. 14. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Légyszíves vedd le az udút, ne szaporíts!
2023. okt. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mért megvan mindenük 2x2es röpde meleg helyen zárt helyen vannak mindenük megvan én csak kérdeztem hogy ez azt jelenti hogy tojni fog tojást.😒
2023. okt. 14. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Van tenyésztői végzettséged? Tenyészmadaraid vannak? Ha a válasz mintkettőre "nincs", akkor szaporító leszel. Törvény írja elő, hogy kedvtelésből tartott állatot tilos szaporítani. Mellesleg nem nőstény, hanem tojó és ha elcseszel valamit, akkor az a szülők és a fiókák életébe kerülhet. Legyen több eszed, vedd le az odút és olvass utána, hogyan kell tartani őket. Lehet, hogy tojni fog, de ha nem párzottak kb folyamatosan az elmúlt időszakban, akkor amúgysem fias a tojás, ha meg felkészítve sincs a tojó (nyilván nincs), olyan tápanyaghiány alakulhat ki, amibe belepusztul.
2023. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs de ezeknek nem kell engedély több száz ijen ember van aki úgy tenyészti és nem kell enkedély akitöl vettem ö is úgy tenyészti már 20 éve és neki se kell engedély max azoknak kell akik ritka madarat tartanak de azért köszi hogy irtál 🥰🥰 máskor azért olvas utána minthogy hülyeséget írsz köszi🥰🥰🥰🥰
2023. okt. 14. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Látszik mennyire "felelős" állattartó vagy... Nézd, én a madaraid miatt aggódom. Már így sincs kizárva, hogy beltenyészet eredménye minimum az egyik, ha meg tovább szaporítod, nem lesznek életképesek a fiókák. Te tudod...
2023. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs beltenyészet két különböző helyről hoztam őket nem haragszom csak az idegesített hogy hirtelen nekem estél főleg hogy nem is volt igazad kicsit fel dühitett de nyugodj meg nincs beletenyészet.nem kell értük aggódni.
2023. okt. 14. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt írtad: "akitöl vettem ö is úgy tenyészti már 20 éve és neki se kell engedély max azoknak kell akik ritka madarat tartanak ." Ez nem így van. Tenyésztő és szaporító között van különbség. A tenyésztő regisztrálva van (édesmindegy milyen papagájfajt tenyészt), tenyészmadarai vannak, gyűrűzi őket ststb. Nem igazán értem, hogy ezzel a ritkamadártartós dologgal mire akartál kilyukadni. Vannak olyan fajok, amik bejelentéskötelesek, de ennek köze sincs a te esetedhez. Minden faj tenyésztéséhez tenyésztőnek kell lenni. Pont. Nem tenyésztőtől vetted, így a beltenyészet nem zárható ki. Amúgy meg ne idegesítsd fel magad. Én nem akarok rosszat, pont ellenkezőleg.
2023. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg semmi ijen nincs belátommlehetet rosszul mondtam nem tenyésztő lehet szaporitó.lehet van beltenyészet nem tudom pontosan normálisan viselkedik semmi baja ha még mégis válalom a következményét enyi engem már nem érdekel hogy mit mondasz ezek az én madaraim azt csinálok amit jónak látok enyi na hello🙂
2023. okt. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!