Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj nem akar repülni...

Nimfa papagáj nem akar repülni, miért?

Figyelt kérdés

Teljesen egészséges, nincs rajta sérülés nincs el törve szárnya

Szimplán nem repül csak sétál meg mászik

Ez miért lehet?



nov. 23. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem röpképtelen, akkor nincs gond, csak épp nincs kedve repülni. Szeretnek mászkálni is.
nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kalitkában tartott madaraknak sokszor renyhék a mellizmai és ezért nem képesek repülni.
nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ha kis helyen tartod akkor nem tanult meg repülni és ezért nem is fog rendesen soha, fel fog repülni meg majd próbálkozik , de szállni nem fog tudni. Tapasztalatból mondom közel 400-500 madárral a hátam mögött, meg volt egy benti madaram és az is szaladt és mászott soha nem repült
nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oh akkor az a gond

Pár napja hoztam el szegény be volt zárva kis ketrecbe

Most röpdébe van de csak mászik

nov. 23. 11:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Régen én is tartottam sok madarat röpdében de ilyennel még nem találkoztam
nov. 23. 11:51
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Egyébként a repülés nagyon energiaigényes dolog. Olykor még a nem kalitkában tartott (de röpképes) madarak sem repülnek ha nem muszáj. Vedd példának a városokban lófráló galambokat. Általában csak sétálgatnak, addig is energiát spórolnak. Papagáj viszonylatban a kakapó már gyakorlatilag röpképtelen lett mert olyan környezetben él ahol nem nagyon van olyan ragadozó ami elől repülnie kellene.


Szóval ha szeretnéd elérni ,hogy a papagájod repüljön/ tudjon repülni akkor valószínüleg valamilyen módon bíztatnod is kell. Például kicsit nehezebben elérhető jutalomfalattal (de majd valaki aki jobban ért az ilyesmihez biztos leír pár trükköt). Na meg most ahogy írták gyengék lehetnek az izmai, szóval megfelelő táplálás és fokozott “tornáztatás”, mozgás az elsődleges.

nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szuper, ne aggódj majd szépen lassan megerősödik és elkezdi gyakorolni. De ne érjen csalódás ha nem fog. Nem tudod véletlenül volt e valami gond vele kisebb korában? ( 3. válaszoló voltam)
nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg fog erősödni, először hozzá kell szokjon a térhez, helyhez.
nov. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!