Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek papagájaimmal?

Mit tegyek papagájaimmal?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve tartok papagájokat: 2nimfa, 1 hullámos, 1 rozella és 1 rózsásfejű törpe.

Van egy párhónapos picibabánk, aki a madaraktól néha nem tud aludni. Hiába takarom le őket, hiába sötétítek be a folyosón, nincsenek csendben. Már ott tartok, hogy valahogy meg kéne szabadulni tőlük, de idős madarat már nem szívesen fogad be senki:( Persze a szívem szakadna meg utánuk,de a baba nyugalma előrébb való már!

Mit tennétek a helyemben? Vagy csak a hullámostól szabaduljunk meg, mert annak van a legnagyobb hangja?!


2009. jan. 3. 18:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Neveltétek egyáltalán csendre a madarakat?

Az enyémek csendben vannak, kivéve, ha éhesek, és enni kérnek, meg néha napközben énekelnek, de nem rikácsolnak, éjjel csendben vannak, akár délig is hagynak aludni, addig nem hangoskodnak, míg én alszom, egy szobában vagyok 6 madárral (és jelenleg 2 fiókával).


Van egy jó trükk, amit mi használtunk régebben annál a madárnál, aki nem akart csendben maradni, egy idő után rászokott.

Amikor olyankor hangoskodott, hogy zavart, akkor letusoltuk de jó alaposan, mint ha az utcán esőben ázott volna csontig. Langyos vízben persze, hogy meg ne fázzon. Vagy direktben víz alá tettük kézben fogva, vagy kalitkástól. Megtanulták a rendet. Nem utálták meg a vizet egyébként :-) Élvezik a fürdést, de tudják, hogy amikor rájuk van szólva, hogy most csend, akkor csend van.

2009. jan. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha ez se használ, akkor próbáld először a leghangosabbat elpasszolni csak, esetleg ismerősnek, de ideiglenesen én is befogadnám egy kis tanítási időre, nálam megtanulna csendben maradni, az biztos, és több másik madár között lenne, csak nem tudom, merrefelé laktok.

Én is majdnem 10 éve madarazok.

2009. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Nu akkor: Szerintem Ti akik válaszokat írtatok leginkább a kalitkástól vízbemártogatós téma, meg a egyhétre a picébe bezárom szárazkenyéren téma: ez nem más mint ÁLLATKÍNZÁS!!

Hát gondolkodjatok már el egy kicsit, van nektek foggalmatok arról, hogy egy madárnak csak ugy körübelül milyen a természete ugy általánosságban milyen élettani jellemzői vannak?

Igen egy madárnak van hangja amit használ is én is változó madárlétszámmal élek együtt kb már 8 éve most csak 6 darab van van köztük rózsásfejűk is ami azé sokmindenről híres csak arról nem ,hogy halk madár.

Igen ettől függetlenül meglehet tanítani őket arra hogy csönde maradjanak pl egy hangos "csitt" szóval vagy vmi hasonló-és láss csodát nekem eddig működött ez már hullásmostól nagysándorig az összes papagájnál!

Abszolút átérzem egyébként a problémát, hogy gyerek és madár nem feltétlen a legjobb párosítás sajnos , pedig a madarak elbűvölő, gyönyörű teremtések.

Ha gondolod keress meg a mail címemen ha angyon nem tudsz mitkezdeni a madarakkal és akár megbeszélhetjük azt is, hogy befogadom őket vagy vmi okosat kiötlünk!

Üdv Viktor

2009. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az a vízbemártós nem úgy ment ám, hogy víz alá nyomva, hanem folyó zuhany, egy idő után élvezte is...
2009. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek vesztek madarat,ha nem bírjátok elviselni a hangjukat????Tudjátok egyáltalán,hogy miért énekelnek,csipognak????Hmmmmm?Azért,mert a természetben a madarak csoportosan élnek,alszanak,esznek,és amikor "rázendítenek",akkor a csapat többi tagját hívnák magukhoz!Csakhogy ugye ez nem megoldható......Ezek után még mindig jó dolognak tartjátok a zuhany alá rakni szegényt,vagy berakni a pincébe elpusztulni????Ja és ennek a "pincéberakomamadaramatmerténekel" emberkének meg csak annyit,hogy a madár nincs olyan okos,mint egy kutya,hogy felfogja,hogy az éneklésért "börtön és halál" jár!!!!!
2009. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Remélem nem nekem szólt,hogy minek veszünk madarat...?

Én imádom őket, ha ricsajoznak akkor is. Viszont a pici babám nyugalma többet ér.


A zuhanyzás, és a pincébe zárás tőlem távol áll! Ez tényleg kínzás!

Bár zuhanyoztatni én is szoktam, de nyáron és utána mennek ki a napra. Imádnak fürdeni, na de nem alkalmaznám azért,hogy csendben legyenek.

2009. jan. 7. 11:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező:természetesen nem neked szólt!(bocsi,ha félreérthető volt)Hanem azoknak,akiknek van bőr a képükön,hogy leírják,hogyan kínozzák a madaraikat/állataikat!
2009. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekünk csak 2törpepapagáj van, és van kisbabánk is.

A mi babánkat nem zavarják,pedig hangosak.Az, hogy rájuk szólsz tényleg hatásos.Én is ezt szoktam.De próbáld öket külön szedni,ugy,hogy ne lássák egymást.Nekem, mikor egy volt, csak akkor zajongott,ha ott voltunk vele,vagy ha zene szólt.próbáld külön rakni,ha tudod.Én nem adnám oda idegennek!Vagy ideiglenesen ismerösnek.

2009. jan. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De amúgy meg ha külön választod a két madarat tutira elkezdik hívogatni egymást, az meg merőben hangosabb(vagyis inkább magasabb hangon van) mint a sima csiripelés.
2009. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
ha sajnálod őket de a babád fontosabb,akkor ereszd őket szabadon úgy nekik is jó meg nekled is sőt a babának is!=)
2009. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!